Τα highlights από την πρόκριση της Νίκης Βόλου κόντρα στον Λεβαδειακό (vid)

Άγγελος Φραγκισκάτος 21:49 - 18.01.2024 / Ανανεώθηκε: 21:52 - 18.01.2024

Η Νίκη Βόλου νίκησε 1-0 τον Λεβαδειακό και πήρε την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson και θα αντιμετωπίσει τον Άρη. Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα.

Η Νίκη Βόλου έγινε η τελευταία ομάδα που συμπλήρωσε το «παζλ» των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς νίκησε με 1-0 τον Λεβαδειακό στη ρεβάνς που διεξήχθη στο «Πανθεσσαλικό» (πρώτο ματς 1-1) και προκρίθηκε στους «8», όπου θα αντιμετωπίσει σε διπλά ματς τον Άρη.

Το γκολ του Λίταινα στο 17ο λεπτό έκρινε την αναμέτρηση, με τη θεσσαλική ομάδα να «σημαδεύει» δύο φορές τα δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ από την άλλη πλευρά και ο Λεβαδειακός είχε τις δικές του «μεγάλες» στιγμές στον αγώνα.

Δείτε τα highlights από την νίκη-πρόκριση της Νίκης Βόλου κόντρα στον Λεβαδειακό: