«Τρελός» και... ξεκαρδιστικός Τούρκος εκφωνητής σε γκολ του Πέλκα: «Πίλκας, γκολ, γκολ, γκολ» (vid)

Άγγελος Φραγκισκάτος 19:53 - 23.12.2023 / Ανανεώθηκε: 19:57 - 23.12.2023

Ο Δημήτρης Πέλκας άνοιξε λογαριασμό στο 11ο λεπτό του εκτός έδρας παιχνιδιού της Μπασάκσεχιρ απέναντι στην Τράμπζονσπορ, για τη 18η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο Δημήτρης Πέλκας βρήκε δίχτυα στον ελληνικό εμφύλιο.

Ο 30χρονος διεθνής άνοιξε το σκορ στην εκτός έδρας αναμέτρηση της Μπασάκσεχιρ με την Τράμπζονσπορ του βασικού Τάσου Μπακασέτα, για τη 18η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος. Αντίθετα στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Δημήτρης Κουρμπέλης και Ταξιάρχης Φούντας.

Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης, ο πρώην παίκτης του ΟΦΗ, Ζοάο Φιγκεϊρέδο, έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Πέλκας με μία όμορφη κεφαλιά μέσα από τη περιοχή έκανε το 1-0 για την ομάδα του. Μάλιστα ο Τούρκος εκφωνητής ήταν ξεκαρδιστικός στο τέρμα του Έλληνα μεσοεπιθετικού, καθώς φώναζε «Πίλκας, γκολ, γκολ, γκολ».