© PrtScr

Κώστας Τσιακλής 16:40 - 24.09.2023 / Ανανεώθηκε: 16:42 - 24.09.2023

Ο Χρήστος Τζόλης βρήκε ξανά δίχτυα για λογαριασμό της Φορτούνα Ντίσελντορφ στο παιχνίδι με το Αννόβερο.

Ο Χρήστος Τζόλης βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση τη φετινή σεζόν και βρήκε ξανά δίχτυα για λογαριασμό της Φορτούνα Ντίσελντορφ, στην οποία αγωνίζεται ως δανεικός από τη Νόριτς,

Το απόλυτο χάος στον Άγιαξ: Έτρωγε τρία γκολ στην έδρα του από τη Φέγενορντ πριν από το ημίχρονο και οι οπαδοί με ρίψη καπνογόνων διέκοψαν το ματς (vids)
REST OF THE WORLD

16:24 - 24.09.2023

Οι οπαδοί του Άγιαξ διέκοψαν το ντέρμπι με τη Φέγενορντ μετά το 0-3, πετώντας καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Η γερμανική ομάδα τα βρήκε σκούρα στο παιχνίδι με το Αννόβερο, αναμέτρηση που διεξήχθη για την 5η αγωνιστική της Bundesliga 2. Οι φιλοξενούμενοι λοιπόν προηγήθηκαν με 0-1 στο 7' με το γκολ του Σέντρικ Τεουσέρτ. Η Φορτούνα Ντίσελντορφ κατάφερε τελικά να φτάσει στην ισοφάριση με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χρήστου Τζόλη στο 58' του αγώνα.

Αυτό ήταν το 5ο γκολ για τον Χρήστο Τζόλη με τη νέα του ομάδα. Μάλιστα ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε σχεδόν σε όλα τα παιχνίδια που έχει αγωνιστεί. Συγκεκριμένα ο 24χρονος βρήκε δίχτυα δύο φορές κόντρα στη Έλβερσμπεργκ και μια φορά απέναντι σε Καρλσρούη, Χάνσα Ρόστοκ και Αννόβερο. Αξίζει να σημειωθεί πως με το βαθμό που πήρε η Φορτούνα, παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 14 βαθμούς.