Σκόραρε ξανά ο Τζόλης και γλίτωσε τη Φορτούνα από την ήττα (vid)

Χρήστος Τζόλης

© PrtScr

Πάνος Κορομηλάς 16:40 - 21.01.2024 / Ανανεώθηκε: 16:45 - 21.01.2024

Ο Χρήστος Τζόλης πέτυχε το δεύτερο τέρμα της Φορτούνα Ντίσελντορφ στην αναμέτρηση με τη Χέρτα (2-2), φτάνοντας τα οκτώ γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Δε σταματά να σκοράρει ο Χρήστος Τζόλης στα γήπεδα της Γερμανίας. Ο Έλληνας επιθετικός ξεκίνησε στη βασική ενδεκάδα της Φορτούνα Ντίσελντορφ απέναντι στη Χέρτα Βερολίνου και βρήκε ξανά δίχτυα, από το σημείο του πέναλτι. Αυτό ήταν το 8ο γκολ του στο πρωτάθλημα.

Η Χέρτα προηγήθηκε, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Γιοχάνεσον, όμως ο Σέρχαντ έδωσε ξανά προβάδισμα στην ομάδα του Βερολίνου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Τζόλης ανέλαβε δράση. Η Φορτούνα κέρδισε πέναλτι στο 50ο λεπτό, ο 21χρονος επιθετικός ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Ερνστ, ισοφαρίζοντας εκ νέου.

'Εξι λεπτά αργότερα, η Φορτούνα Ντίελντορφ κέρδισε νέο πέναλτι. Ο Τζόλης είχε την ευκαιρία να δώσει πλεονέκτημα στην ομάδα του, όμως έστειλε τη μπάλα άουτ από τα 11 βήματα, χάνοντας μια σημαντική ευκαιρία για την ολική ανατροπή.