Χάαλαντ... on fire έφερε εύκολο τρίποντο για την Μάντσεστερ Σίτι

Μάντσεστερ Σίτι

© Naomi Baker/Getty Images

Τζιοβάνι Ζάκαρη 17:57 - 22.01.2023

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ ήταν απίστευτος κόντρα στη Γουλβς και χάρη στο χατ-τρικ που πέτυχε (3-0) η Μάντσεστερ Σίτι πήρε εύκολη νίκη.

Η Μάντσεστερ Σίτι είχε εύκολο απόγευμα κόντρα στην Γουλβς, αφού ο Έρλινγκ Χάαλαντ... ψέκασε, σκούπισε και πέρασε από το Ετιχάντ. Ο Νορβηγός άσος έκανε το τέταρτο χατ-τρικ στην Premier League φέτος και χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με 3-0.

Στο 40' με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-0, στο 50' από τη λευκή βούλα νίκησε τον Ζοσέ Σα και στο 54' εκμεταλλεύτηκε το λάθος του πρώην κίπερ του Ολυμπιακού και διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο 64' οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι και δύο λεπτά αργότερα ο Μαχρέζ πέτυχε και τέταρτο τέρμα, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Την ίδια ώρα Λιντς και Μπρέντφορντ έμειναν στο 0-0, σε ένα ματς το οποίο οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι. Στο 56ο λεπτό μάλιστα ζήτησαν και παράβαση από τον διαιτητή για χέρι του Πίνοκ, με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια στο ματς