Χάαλαντ: «Τρολάρισμα» του Νορβηγού στους φίλους της Τότεναμ μετά την ανατροπή (vid)

Έρλινγκ Χάαλαντ/ printscreen Sky Sports

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ μετά την ανατροπή της Μάντσετσερ Σίτι και την νίκη με 4-2 «τρόλαρε» την Τότεναμ.

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε πίσω στο σκορ με διαφορά δύο γκολ (0-2) από την Τότεναμ στο πρώτο 45λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, όμως η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα ήταν καταιγιστική. Μέσα σε 12 λεπτά έκανε την ανατροπή (3-2) και τελικά πήρε την νίκη με το τελικό σκορ στο ματς να είναι το 4-2.

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ, που βρήκε για ακόμη έναν αγώνα δίχτυα, έβαλε κι αυτός... το χεράκι του για να πάρουν την νίκη οι «πολίτες». Ο Νορβηγός σκόραρε στο 53ο λεπτό κάνοντας το 2-2, φτάνοντας τα 22 γκολ στην Premier League.

Μετά τη λήξη του ματς οι κάμερες του Sky Sports «έπιασαν» τον Νορβηγό φορ να τραγουδά «Tearing cockneys apart again».