Επεισόδια και ολιγόλεπτη διακοπή στο Ζανκτ Πάουλι - Ανόβερο

Δημήτρης Χούπης 21:46 - 10.11.2023

Ολιγόλεπτη διακοπή υπήρξε στον αγώνα της Ζανκτ Πάουλι με το Ανόβερο, με τους οπαδούς της δεύτερης να έρχονται σε σύγκρουση με την αστυνομία.

Ο κακός χαμός έγινε σε αγώνα της Ζανκτ Πάουλι με το Ανόβερο για τη 13η αγωνιστική της Bundesliga 2. Πιο αναλυτικά το παιχνίδι ήταν στο 0-0 στο 80ο λεπτό, όταν διακόπηκε για πέντε λεπτά. Ο λόγος ήταν τα επεισόδια που ξέσπασαν μεταξύ των οπαδών του Ανόβερου με την αστυνομία.

Οι οργανωμένος οπαδοί του Ανόβερου πετούσαν αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα η αστυνομία να επενέβη και να ξεκινήσουν τα επεισόδια. Ο διαιτητής τότε διέκοψε το παιχνίδι για πέντε λεπτά και όταν η κατάσταση κάπως ηρέμησε, τότε ο «άρχοντας του αγώνα» συνέχισε το ματς.

Συγκλονίζει το ντοκιμαντέρ της Μπάγερν για τον τραυματισμό του Νόιερ στο σκι - «Ο πιο σοβαρός τραυματισμός εδώ και δεκαετίες, διασώθηκε με ελικόπτερο»
BUNDESLIGA

15:04 - 08.11.2023

Ο διεθνής Γερμανός γκολκίπερ Μάνουελ Νόιερ περιέγραψε την περιπέτεια με τον τραυματισμό του όταν έκανε σκι και το δύσκολο διάστημα της απουσίας του.

Για την ιστορία το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 0-0, με τη Ζανκτ Πάουλι να βρίσκεται στην κορυφή με 27 πόντους, τρεις περισσότερους από το Αμβούργο