Άνοιξε λογαριασμό με τη Ντέβα Γιουνάιτεντ ο Κολοβός (vid)

Δημήτρης Κολοβός

©printscreen

Δημήτρης Χούπης 18:24 - 09.07.2023 / Ανανεώθηκε: 18:25 - 09.07.2023

Ο Δημήτρης Κολοβός άνοιξε λογαριασμό με τη νέα του ομάδα τη Ντέβα Γιουνάιτεντ στον αγώνα με τη Μακασάρ.

Ο Δημήτρης Κολοβός βρήκε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Ντέβα Γιουνάιτεντ. Ο Έλληνας επιθετικός στον αγώνα της νέας του ομάδας με τη Μακασάρ πέτυχε το γκολ ισοφάρισης, ενώ στις καθυστερήσεις η Ντέβα έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη με 2-1.

Με αυτό το γκολ ο 30χρονος έχει σκοράρει και στις εφτά χώρες που έχει αγωνιστεί στην καριέρα του. Συγκεκριμένα στην Ελλάδα έχει βάλει 34 με τη φανέλα του Πανιωνίου, του Ολυμπιακού, του Παναθηναϊκού και του Παναιτωλικού

Στο Βέλγιο έχει βάλει έξι γκολ με τη Μαλίν, με τη Βίλεμ στην Ολλανδία έχει σκοράρει δις, στην Κύπρο έχει βάλει τέσσερα γκολ με την Ομόνοια, στη Μολδαβία είχε βρει δίχτυα 17 φορές με τη Σέριφ. Μάλιστα ένα εξ αυτών ήταν στο Champions League. Τέλος έχει σκοράρει και στην Τουρκία με τη φανέλα της Κοτσαέλισπορ. Την πιο παραγωγική του σεζόν την έχει κάνει με τον Πανιώνιο το 2014-15, όπου είχε σκοράρει 15 γκολ σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

Την ίδια ώρα γκολ πέτυχε και ο Ταξιάρχης Φούντας. Ο Έλληνας επιθετικός στον αγώνα της DC United με τη νέα ομάδα του Λιονέλ Μέσι, Ίντερ Μαϊάμι, έβαλε το γκολ ισοφάρισης στο 65', έξι λεπτά μετά το γκολ του Κρεμάστσι. Το παιχνίδι τελικά έληξε ισόπαλο 2-2.