Σημαντικός βαθμός για τη Βέροια για τη «μάχη» της παραμονής

ΠΑΟΚ Β' - Βέροια

©intime

Sportal newsroom 16:34 - 13.04.2023 / Ανανεώθηκε: 16:41 - 13.04.2023

Η Βέροια πήρε σημαντικό βαθμό (1-1) στη Θεσσαλονίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ Β' για την εξ αναβολής 16η αγωνιστική της Super League 2.

Η Βέροια έφυγε με την ισοπαλία από τη Θεσσαλονίκη, φέρνοντας ισοπαλία 1-1 με τον ΠΑΟΚ Β' για την 16η εξ αναβολής αγωνιστική της Super League 2

Η «δικέφαλος» μπήκε καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας φάσεις, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Το γκολ όμως ήρθε στο 65'. Ο Μπράντονιτς με ωραία πλασέ μέσα από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ Β'. Ένα λεπτό μετά η Βέροια κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μιχαηλίδη, εκτέλεση την οποία ανέλαβε ο Μπουόλι, κάνοντας έτσι το 1-1.

Με αυτή την ισοπαλία η Βέροια βρίσκεται στην εντέκατη θέση με είκοσι βαθμούς, δύο πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αντίθετα η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία είναι την έκτη θέση με 28 βαθμούς.

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Τσαούσης, Κιτσάκης (71’ Τσοπούρογλου), Κωττάς, Μιχαηλίδης, Γιαξής (46’ Γρόσδης), Ουεντραόγκο, Δαρέλας, Σπυράκος, Χατζηστραβός (88’ Κουλούρης), Πανίδης (46’ Μπράντοβιτς).

ΒΕΡΟΙΑ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Βενετικίδης, Ντουμάνης, Κολλαράς, Καψάλης, Μανωλιούδης, Μπλέτσας (70’ Μασούρας), Μπουκουβάλας, Μπελεβώνης (78’ Κασέμι), Γιουκούδης (88’ Μουχάλης), Ιωάννου (70’ Ελευθεριάδης), Μπουόλι.