![Ο αναπληρωτής υπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης, έρχεται στο Sportal! (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/21022024/ba529807-099e-40bc-b7ee-2f39113b4c87.jpg?operations=fit(480:))
![Ο αναπληρωτής υπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης, έρχεται στο Sportal! (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/21022024/ba529807-099e-40bc-b7ee-2f39113b4c87.jpg?operations=fit(480:))
Προτεινόμενα άρθρα
![Sportal Guest The Wavemakers Edition: Ο Γιάννης Φουντούλης ήταν προορισμένος για να παίξει πόλο](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/24072024/cfa9ae6c-aa2b-4cf3-816c-87225e31f064.jpg?operations=fit(:160))
16:45 - 24.07.2024
Sportal Guest The Wavemakers Edition: Ο Γιάννης Φουντούλης ήταν προορισμένος για να παίξει πόλο
Το τρίτο επεισόδιο του Sportal Guest The Wavemakers Edition με την υποστήριξη της Nautica έρχεται με καλεσμένο τον Γιάννη Φουντούλη. Ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας πόλο ανδρών εξηγεί πώς η «γαλανόλευκη» έφτασε να αγωνίζεται πλέον για τα μετάλλια σε μεγάλες διοργανώσεις και αποκαλύπτει ποιο γκολ έχει ξεχωριστή θέση στην καρδιά του.
![Sportal Guest The Wavemakers Edition: Ο Μάνος Ζερδεβάς στοχεύει το χρυσό μετάλλιο στο Παρίσι](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/23072024/bbdd86ac-e3a7-46d9-85f7-a7c5fc7e07ea.jpg?operations=fit(:160))
17:45 - 23.07.2024
Sportal Guest The Wavemakers Edition: Ο Μάνος Ζερδεβάς στοχεύει το χρυσό μετάλλιο στο Παρίσι
Το δεύτερο επεισόδιο του Sportal Guest The Wavemakers Edition με την υποστήριξη της Nautica έρχεται με καλεσμένο τον Μάνο Ζερδεβά. Ο διεθνής τερματοφύλακας εξιστορεί το ξεκίνημά του στο πόλο, αποκαλύπτει πώς προετοιμάζεται πριν από κάθε αγώνα και σημειώνει ότι στόχος της Εθνικής είναι το χρυσό μετάλλιο στο Παρίσι.
![Sportal Guest The Wavemakers Edition: Μετρώντας αντίστροφα για τους Ολυμπιακούς αγώνες!](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/22072024/2723a2f4-695c-4b6b-8ff7-6ffd9f206520.jpg?operations=fit(:160))
11:34 - 22.07.2024
Sportal Guest The Wavemakers Edition: Μετρώντας αντίστροφα για τους Ολυμπιακούς αγώνες!
Το Sportal φέρνει στις οθόνες σας το Sportal Guest The Wavemakers Edition, μία σειρά συνεντεύξεων με επίκεντρο τον χώρο της πισίνας, από νυν και πρώην αθλητές που μιλούν για την καριέρα τους, αλλά και τις δυσκολίες που αντιμετώπισαν μέχρι να βρεθούν στην κορυφή.
![Γκαγκάτσης στο Sportal: «Ήταν τρελό που ο Ρεχάγκελ είχε ζητήσει πριμ κατάκτησης του Euro, έδειχνε την πίστη του σε όλη την ομάδα» (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/12072024/e5ea031d-0ef2-4616-8281-facb0fd07be9.jpg?operations=fit(:160))
21:58 - 12.07.2024
Γκαγκάτσης στο Sportal: «Ήταν τρελό που ο Ρεχάγκελ είχε ζητήσει πριμ κατάκτησης του Euro, έδειχνε την πίστη του σε όλη την ομάδα» (vid)
Ο Βασίλης Γκαγκάτσης μίλησε στην κάμερα του Sportal στο περιθώριο του φιλικού LEGENDS 2004 - UEFA ALL STARS και μεταξύ άλλων αποκάλυψε τις σκέψεις του όταν ο Ότο Ρεχάγκελ είχε ζητήσει να προβλεφθεί πριμ για την κατάκτηση του Euro 2004.
![Γιαννακόπουλος στο Sportal: «Περνάω δίπλα από την κούπα και από μέσα μου της λέω σε "90’ είσαι δικιά μου, περίμενε λίγο κι έρχομαι να σε πάρω". Ετσι κι έγινε» (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/12072024/22826094-1abb-423c-8ee2-11e65d3fc49a.jpg?operations=fit(:160))
18:31 - 12.07.2024
Γιαννακόπουλος στο Sportal: «Περνάω δίπλα από την κούπα και από μέσα μου της λέω σε "90’ είσαι δικιά μου, περίμενε λίγο κι έρχομαι να σε πάρω". Ετσι κι έγινε» (vid)
Ο πρωταθλητής Ευρώπης 2004 Στέλιος Γιαννακόπουλος μίλησε στην κάμερα του Sportal κι αποκάλυψε όσα είπε βλέποντας το τρόπαιο πριν τον τελικό του «Ντα Λουζ».
![Ο Ουόκαπ στο Sportal: «Δεν μπορώ να πιστέψω πως προκριθήκαμε στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Πάμε να... πεθάνουμε στο Παρίσι» (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/08072024/e5474876-fb5d-453d-8934-71c8e4b50605.jpg?operations=fit(:160))
19:07 - 08.07.2024
Ο Ουόκαπ στο Sportal: «Δεν μπορώ να πιστέψω πως προκριθήκαμε στους Ολυμπιακούς Αγώνες - Πάμε να... πεθάνουμε στο Παρίσι» (vid)
Ο Τόμας Ουόκαπ ήταν κομβικός στην πορεία της Εθνικής Ελλάδας μέχρι τους Ολυμπιακούς Αγώνες, με τον διεθνή γκαρντ να έχει πολλά να πει στην κάμερα του Sportal!
![Ουόκαπ στο Sportal: «Δεν έγινα σουτέρ, απλά με Αντετοκούνμπο - Καλάθη στο παρκέ βρίσκεις πολλά ελεύθερα σουτ»](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/03072024/553908b3-7e73-43e3-900c-d07fece3e5dd.jpg?operations=fit(:160))
13:17 - 04.07.2024
Ουόκαπ στο Sportal: «Δεν έγινα σουτέρ, απλά με Αντετοκούνμπο - Καλάθη στο παρκέ βρίσκεις πολλά ελεύθερα σουτ»
Ο Τόμας Ουόκαπ έκανε σπουδαία εμφάνιση στη νίκη της Ελλάδας απέναντι στη Δομινικανή Δημοκρατία, με τον ίδιο να στέκεται στους συμπαίκτες. Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα του Sportal.
![Ουόκαπ στο Sportal: «Πολλοί θα έδιναν τα πάντα για να κάνουν ό,τι κάνω»](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/03072024/8758d9e4-4b8e-4e18-999c-9cb84a50a238.jpg?operations=fit(:160))
12:11 - 03.07.2024
Ουόκαπ στο Sportal: «Πολλοί θα έδιναν τα πάντα για να κάνουν ό,τι κάνω»
Ο Τόμας Ουόκαπ μιλά στην κάμερα του Sportal για το κίνητρό του στην Εθνική Ελλάδας, τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, το μπάσκετ του Σπανούλη και όχι μόνο, λίγο πριν η Γαλανόλευκη ριχτεί στη μάχη του Προολυμπιακού τουρνουά.