Κολοσσός - Παναθηναϊκός: Το «πράσινο» 0-22 (vids)

Sportal newsroom 17:25 - 26.04.2023 / Ανανεώθηκε: 17:43 - 26.04.2023

Ο Παναθηναϊκός, με ένα σερί 0-22, βρέθηκε από το -4 στο +18 απέναντι στον Κολοσσό!

Ο Κολοσσός μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και για σχεδόν όλο το πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο απέναντι στον Παναθηναϊκό, όμως μετά το 27-23 του 18' είδε το ματς να αλλάζει!

Αρχικά ο Παναθηναϊκός, με ένα 0-9 σερί, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενος με 27-32, δείχνοντας ότι παίρνει τα ηνία και έχει διάθεση να τελειώσει άμεσα την αναμέτρηση.

17:00 - 26.04.2023

Κολοσσός - Παναθηναϊκός: Το 0-9 των Πρασίνων στο τέλος του ημιχρόνου

Ένα ξέσπασμα του Παναθηναϊκού στο τέλος του ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει στους φιλοξενούμενους το προβάδισμα απέναντι στον Κολοσσό

Αυτή η διάθεση συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός, με τον Γκριγκόνις να κάνει ό,τι θέλει στο παρκέ και να φτάνει από νωρίς τους 20 πόντους, έτρεξε ένα νέο 0-13, κάνοντας έτσι το σκορ 27-45 (23').

17:23 - 26.04.2023

Κολοσσός - Παναθηναϊκός: Το νέο 0-13 με μπροστάρη τον Γκριγκόνις

Ο Παναθηναϊκός, με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, έδειξε πως θέλει να τελειώσει την αναμέτρηση από νωρίς!

Συνολικά λοιπόν ο Παναθηναϊκός έτρεξε ένα επιμέρους 0-22, με το οποίο βρέθηκε στο +18, κάνοντας το υπόλοιπο της αναμέτρησης να μοιάζει με μια τυπική διαδικασία.

17:42 - 26.04.2023

Κολοσσός - Παναθηναϊκός: Το απίθανο 13-32 το τρίτου δεκαλέπτου

Ο Παναθηναϊκός ήταν ασταμάτητος στο τρίτο δεκάλεπτο απέναντι στον Κολοσσό!