Η Αρμάνι επικράτησε του Ολυμπιακού στη βραδιά του Σπανούλη

Γιώργος Τανούλης

Aχιλλέας Μαυροδόντης 23:03 - 17.09.2023 / Ανανεώθηκε: 23:11 - 17.09.2023

Ήττα με σκορ 50-57 γνώρισε ο Ολυμπιακός από την Αρμάνι Μιλάνο στον αγώνα που ακολούθησε τη μεγάλη βραδιά του Σπανούλη.

Δύο πρόσωπα είχε ο Ολυμπιακός στο φιλικό με την Αρμάνι Μιλάνο που ακολούθησε τη μεγαλειώδη γιορτή προς τιμήν του Βασίλη Σπανούλη. Τελικά η Αρμάνι επιβλήθηκε με 57-50 σε αγώνα που διήρκησε μόλις τρεις περιόδους, αφού οι δύο ομάδες είχαν απουσίες και συμφώνησαν να μην κρατήσει 40 λεπτά.

Η Αρμάνι ανέβασε την απόδοσή της και προσπάθησε να επανέλθει, κάτι που τελικά κατάφερε αφού πήγε το σκορ στο -5 (29-24), όμως οι γηπεδούχοι φόρτσαραν στο τέλος της 2ης περιόδου και τελικά έκλεισαν το ημίχρονο στο +12 (37-29).

Η τελευταία περίοδος ωστόσο ανήκε στους Ιταλούς που με επί μέρους σκορ 13-28 έφτασε στη νίκη με 57-50. Κορυφαίος για τους νικητές ο Σιλντς ο οποίος σημείωσε 15 πόντους.

Θυμηθείτε το live της αναμέτρησης

Ένα ξέσπασμα του Πάπας κάνει το σκορ 50-57, σκορ το οποίο ήταν και το τελικό, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει φιλική ήττα απέναντι στην Αρμάνι

• Η άμυνα δίνει λύσεις στον Ολυμπιακού που δεν επιτρέψει στην Αρμάνι να βρει λύσεις. Επιθετικά η παρουσία του Σίκμα δημιουργεί χαμόγελα
  • 2-2 μετά τα πρώτα 3' της αναμέτρησης για έναν Ολυμπιακό που δείχνει τρομερά στοιχεία στην άμυνα, όμως στην επίθεση θέλει ακόμα χρόνο.
  • Και το ματς ξεκινά!
  • Ο Ολυμπιακός έχει αρκετές απουσίες, όπως ο Φαλ, ο Μιλουτίνοφ, ο Γκος και ο ΜακΚίσικ
  • Το ματς έχει προπονητικό χαρακτήρα, με τις δύο ομάδες θα αγωνίζονται για τρία δεκάλεπτα.