Τα highlights του Παρτίζαν - Ερυθρός Αστέρας 88-86

Παρτίζαν - Ερυθρός Αστέρας

Photo by Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images

Νίκος Καλαμπάκας 23:12 - 26.10.2023

Δείτε τις καλύτερες φάσεις από το ντέρμπι της Σερβίας για την 5η αγωνιστική της Euroleague, όπου η Παρτίζαν επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα με σκορ 88-86.

Παρτίζαν και Ερυθρός Αστέρας έδωσαν πραγματική μάχη στη σάλα της «Χάλα Πιονίρ» με την ομάδα του Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς να φτάνει τελικά στη νίκη έπειτα από ένα εξαιρετικά δραματικό παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 88-86 έχοντας για ηγέτη τον Αβράμοβιτς που στην τελευταία περίοδο βγήκε μπροστά και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν κοντά στη νίκη, όμως το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό και οι ερυθρόλευκοι χωρίς καθαρό μυαλό κόλλησαν στην επίθεση, γνωρίζοντας τελικά την ήττα.