Πάει... διακοπές ο Βεζένκοφ: Οι Πέλικανς νίκησαν τους Κινγκς και πήραν αυτοί το τελευταίο εισιτήριο της Δύσης (vids)
NBA

2024-04-20T05:40:17+00:00

Στη Νέα Ορλεάνη ολοκληρώθηκε με αποτυχία η σεζόν των Σακραμέντο Κινγκς του Σάσα Βεζένκοφ που ηττήθηκαν από τους Πέλικανς (105-98), παρά την απουσία του Ζάιον Ουίλιαμσον για τους γηπεδούχους. Ο Βούλγαρος φόργουορντ, τέως MVP της Euroleague με τον Ολυμπιακό, έπαιξε πάνω από 10 λεπτά, αλλά δεν πρόλαβε να προσφέρει πολλά...

Μεγάλη νίκη για τους Κινγκς και τέλος εποχής για τους Ουόριορς - Οι Βασιλιάδες του Bεζένκοφ ένα βήμα πριν τα Playoffs (vids)
NBA

2024-04-17T05:34:43+00:00

Η σεζόν των Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς τελείωσε απότομα στο Σακραμέντο, εκεί όπου οι Κινγκς με πρωταγωνιστή τον Κίγκαν Μάρεϊ και με τον Σάσα Βεζένκοφ να αγωνίζεται μόνο για 2 λεπτά, νίκησαν με 118-94. Πλέον οι Βασιλιάδες συναντούν τους Πέλικανς για το όγδοο εισιτήριο των Playoffs της Δύσης. Τίτλοι τέλους για τους Πολεμιστές, που είδαν τον Στέφεν Κάρι να βάζει 22 πόντους και τον Κλέι Τόμπσον να έχει «μηδέν» με 0/10 σουτ σε 31'36'' χρόνο συμμετοχής.

Οι Κινγκς με... σωτήρα τον Φοξ νίκησαν στην παράταση τους Γκρίζλις - Επιστρέφει απο μέρα σε μέρα ο Βεζένκοφ (vids)
NBA

2024-03-19T06:34:12+00:00

O ΝτιΆρον Φοξ στο τέλος της κανονικής διάρκειας έδωσε το... φιλί της ζωής στους Σακραμέντο Κινγκς, που στο έξτρα πεντάλεπτο επικράτησαν των Μέμφις Γκρίζλις (121-111). Ο Σάσα Βεζένκοφ δεν αγωνίστηκε για μία ακόμα φορά, λόγω του τραυματισμού του, αλλά προπονήθηκε κανονικά και σύντομα θα είναι έτοιμος για δράση!

Οι Κινγκς νίκησαν στο Λ.Α. τους Λέικερς με τον Φοξ να κάνει... πάταγο! (vids)
NBA

2024-03-07T06:52:30+00:00

Ο ΝτιΆρον Φοξ ήταν ασταμάτητος και με 44 πόντους έκανε το προσωπικό του πάρτι στο Λος Άντζελες. Οι Κινγκς νίκησαν τους Λέικερς με το εντυπωσιακό 130-120, ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε ξανά triple double και η ομάδα του Λ.Α. είχε πρόβλημα πατά τους 31 πόντους και τις 13 ασίστ του ΛεΜπρόν Τζέιμς.

Το φινάλε-θρίλερ που οδήγησε στη νίκη των Κινγκς απέναντι στους Σπερς του Ουεμπανιαμά (vid)
NBA

2024-02-23T07:26:39+00:00

Οι Σακραμέντο Κινγκς έβαλαν μεγάλα σουτ στα τελευταία λεπτά, με σημείο αναφοράς τον Ντε'Άαρον Φοξ και κατάφεραν να φτάσουν σε ακόμα μια νίκη στη σεζόν, επικρατώντας των Σαν Αντόνιο Σπερς του Βίκτορ Ουεμπανιαμά.

Ο Φοξ επιτέθηκε και Κινγκς νίκησαν ξανά τους πρωταθλητές Νάγκετς (vids)
NBA

2024-02-15T06:24:33+00:00

Στο τελευταίο δίλεπτο του αγώνα, ο ΝτιΆρον Φοξ έβαλε 10 πόντους, έφθασε τους 30 και οι Σακραμέντο Κινγκς νίκησαν στο Ντένβερ τους πρωταθλητές Νάγκετς με 102-98. Ο Ντομάντας Σαμπόνις αυτή τη φορά δεν έκανε triple double, αλλά... εξουδετέρωσε σε μεγάλο βαθμό τον Νίκολα Γιόκιτς.

Η αλεπού που έφαγε τον ταύρο: Ο Φοξ διέλυσε τους Μπουλς και οι Κινγκς νίκησαν στο Σικάγο (vids)
NBA

2024-02-04T06:51:16+00:00

Με τους 41 πόντους του ΝτιΆρον Φοξ και με τον Ντομάντας Σαμπόνις να προσθέτει ένα triple double οι Σακραμέντο Κινγκς νίκησαν τους Μπουλς στο Σικάγο (123-115). Ο Σάσα Βεζένκοφ δεν αγωνίστηκε, αλλά έχει ελπίδες να επιστρέψει από τον τραυματισμό του στο παιχνίδι με τους Καβαλίερς (ξημερώματα Τρίτης 6/2).

Οι Κινγκς «έκλεισαν» το ρόστερ και ο Βεζένκοφ μαζί με τον Μονκ θα έρχονται από τον πάγκο για να κάνουν τη διαφορά (vids)