Ζωντανά ο εντός έδρας αγώνας του Παναθηναϊκού με την Κηφισιά

Γιώργος Σακελλαρίου 17:58 - 25.02.2024 / Ανανεώθηκε: 22:17 - 25.02.2024

Καλό σας βράδυ

Δείτε μία από τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στο πρωτάθλημα. Ο Μπιφουμά δεν κατάφερε να δώσει τη νίκη στην Κηφισιά

Δείτε τη μεγάλη ευκαιρία του Ιωαννίδη

Ο Παναθηναϊκός πλήρωσε την αποβολή του Σένκεφελντ και τη νωχελική εικόνα του σε όλο το ματς. Η Κηφισιά ισοφάρισε μετά την αποβολή και στο 91' έχασε και τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς με τον Μπιφουμά για να πάρει το τρίποντο!

90+9'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΤΕΛΟΣ. Νέα γκέλα ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο. 1-1 με την Κηφισιά!

Έχει στερέψει ο Παναθηναϊκός από εμπνεύσεις και... μαγικές λύσεις. Δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό κάθε βδομάδα. Τέσσερις χαμένοι βαθμοί στη Λεωφόρο σε μία εβδομάδα.

97' Δεξί σουτ του Μπιφουμά ξανά σε κόρνερ ο Λοντίγκιν!

97' Αριστερό σουτ του Κλωναρίδη, απέκρουσε σε κόρνερ ο Λοντίγκιν! Τρελό ματς στη Λεωφόρο

96' Ψαλιδάκι του Ιωαννίδη έφυγε άουτ

Βίντεο με τον σοβαρό τραυματισμό του Μποτία

94' Κεφαλιά του Κλωναρίδη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! Νέα φάση για την Κηφισιά

Στο 91' σε σουτ του Παλάσιος που κόντραρε στα σώματα, ο Μπιφουμά έφυγε τετ α τετ από τη σέντρα, έσκαψε η μπάλα πήγε στο δεξί δοκάρι και ο Ούγκο στην προβολή έβγαλε τη μπάλα κόρνερ

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Η ΚΗΦΙΣΙΑ!

90'

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις

90+1'

Αλλαγή

Ο Φιλίπ Μλαντένοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τόνι Βιλένα.

90+1'

Αλλαγή

Ο Γιώργος Βαγιαννίδης βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα.

90'

Κίτρινη κάρτα

Κίτρινη κάρτα για τον Ανδρέας Τέτε.

Είμαστε στο 90' Παναθηναϊκός - Κηφισιά 1-1.

Δείτε το 1-1 της Κηφισιάς

85'

Μεγάλη ευκαιρία ο Παναθηναϊκός. Κάθετη του Γερεμέγεφ, ο Ιωαννίδης πλάσαρε και ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ

Το ποστάρισμα των πρασίνων για το 1-1

Η ΑΠΙΘΑΝΗ απόκρουση του Λοντίγκιν στο φάουλ του Μιλίτσεβιτς

Οι πανηγυρισμοί των παικτών της Κηφισιάς στο 1-1

Συνεχίζει ο Αναγνωστόπουλος, δεν έχει άλλη αλλαγή η Κηφισιά

Στο έδαφος ο Αναγνωστόπουλος, δείχνει να έχει πρόβλημα

Η στιγμή που είδε την κάρτα ο Σένκεφελντ

Με δέκα παίκτες ο Παναθηναϊκός, αλλά φουλ επιθετικά. Για να δούμε τι θα βγει.

Δείτε την κόκκινη κάρτα του Σένκεφελντ

77'

Μαντσίνι και Γερεμέγεφ μέσα, Λημνιός και Μπακασέτας εκτός

Νέο κόρνερ για την Κηφισιά

76'

Αλλαγή

Ο Τάσος Μπακασέτας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντάνιελ Μαντσίνι.

76'

Αλλαγή

Ο Δημήτρης Λημνιός βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλεξάντερ Γερεμέγεφ.

Δείτε το γκολ του Παλάσιος που ακυρώθηκε

76'

Νέα ευκαιρία η Κηφισιά. Αριστερό σουτ ξανά του Μιλίτσεβιτς, απέκρουσε σε κόρνερ ο Λοντίγκιν!

74'

Αλλαγή

Ο Αλμπέρτο Μποτία βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Αλέξανδρος Παρράς.

74'

Κίτρινη κάρτα για τον Τάσος Μπακασέτας.

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Αλμπέρτο Μποτία.

74'

Ο Παρράς στη θέση του Μποτία

Αψυχολόγητη η κλωτσιά του Σένκεφελντ στον Τετέι και η αποβολή του. Αψυχολόγητη και η αντίδραση του Αράο, που σε ένα εύκολο σουτ, έβαλε το κεφάλι του και σκόραρε με αυτογκόλ.

68'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ – Ο Γουίλιαν Αράο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

Το παιχνίδι στραβώνει πάρα πολύ για τον Παναθηναϊκό. Αποβολή του Σένκεφελντ και αυτογκόλ από τον Αράο. Για να δούμε τώρα πως θα αντιδράσουν οι παίκτες του Τερίμ.

Αριστερό μακρινό σουτ του Μιλίτσεβιτς, η μπάλα δεν είναι σίγουρο ότι πήγαινε στην εστία, ο Αράο, έβαλε το κεφάλι του κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λοντίγκιν!

1-1 Η ΚΗΦΙΣΙΑ

67'

Αλλαγή

Ο Ρουμπέν Πέρεθ βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Βίτορ Ούγκο.

67'

Ο Ούγκο στη θέση του Πέρεθ

Το φάουλ από την αποβολή του Σένκεφελντ, εκτέλεσε ο Μιλίτσεβιτς κι απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Λοντίγκιν! Τρομερή φάση για την Κηφισιά.

Το ποστάρισμα του Παναθηναϊκού για την κόκκινη στον Σένκεφελντ

Ο Σένκεφελντ σήκωσε το κεφάλι ψηλά και χτύπησε τον Τετέι στο κεφάλι που ετοιμαζόταν να μπει στην περιοχή!

ΜΕ ΔΕΚΑ Ο ΠΑΟ!

64'

Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Μπαρτ Σένκεφελντ αντικρίζει την κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

63'

Ευκαιρία η Κηφισιά. Ο Ματέους Σάντος γύρισε από δεξιά και ο Τσανάτζια έκανε στο ύψος του πέναλτι το πλασέ, αλλά μπλόκαρε ο Λοντίγκιν

62'

Αλλαγή

Ο Τζόναθαν Μενέντες βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Τιεβί Μπιφουμά.

62'

Αλλαγή

Ο Όγκνιεν Οζέγκοβιτς βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ανδρέας Τέτε.

62'

Σουτ του Μλαντένοβιτς έφυγε άουτ η μπάλα

62'

Μέσα Μπιφουμά, Τετέι, έξω ο Μενέντες και ο Οζέγκοβιτς

61'

Ευκαιρία ο ΠΑΟ. Γύρισμα του Παλάσιος από δεξιά, ο Μποτία απομάκρυνε σε κόρνερ.

Όντως, ακυρώνεται το γκολ. Ήταν λίγο πιο μπροστά ο Παλάσιος.

Καρμπόν με το 1-0 το γκολ, αλλά θα ελεγχθεί η φάση. Ίσως είναι λίγο μπροστά ο Αργεντινός

Ασίστ του Λημνιού στον Παλάσιος κι εκτέλεση για το 2-0

Αποθέωση για Λέτο. Ο κόσμος φώναξε ρυθμικά το όνομά του όταν σηκώθηκε για να φωνάξει τον Μπιφουμά που κάνει ζέσταμα

57'

Χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν βγάζει ενέργεια ο Παναθηναϊκός

55'

Κεφαλιά του Οζέγκοβιτς έφυγε άουτ, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ

55'

Κίτρινη κάρτα για τον Δημήτρης Λημνιός.

Ο Παναθηναϊκός πρέπει να μην ρισκάρει. Να βρει γρήγορα ένα δεύτερο γκολ και μετά να ηρεμήσει.

Οι φάσεις της Κηφισιάς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Φωτορεπορτάζ από την εκτέλεση του Παλάσιος και τους πανηγυρισμούς των πρασίνων

Οι μονομαχίες του Αναγνωστόπουλου με Παλάσιος και Ιωαννίδη

46'

Αλλαγή

Ο Παναγιώτης Πρίτσας βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Ντούσαν Γιόβαντσιτς.

46'

Ο διαιτητής σφύριξε τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46'

Ο Γιόβανσιτς στη θέση του Πρίτσα

Παρατηρείται ξανά μία χαλαρότητα στους παίκτες μετά το 1-0. Αυτό πλήρωσε ο Παναθηναϊκός κόντρα στη Λαμία πριν οχτώ μέρες, δεν πρέπει να το πληρώσει ξανά.

Δείτε την φοβερή ασίστ του Ιωαννίδη και το εκπληκτικό τελείωμα του Παλάσιος για το 1-0

45+5'

Τέλος! Ο διαιτητής σφυρίζει τη λήξη του ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου: Παναθηναϊκός - Κηφισιά 1-0 με το γκολ του Παλάσιος στο 38'

Δύο φάσεις σε ένα λεπτό είχε η Κηφισιά με σουτ εκτός περιοχής

45'+3' Αριστερό σουτ εκτός περιοχής του Ματέους Σάντος έφυγε άουτ

45'

Σουτ του Μενέντες μπλόκαρε ο Λοντίγκιν

4 λεπτά οι καθυστερήσεις

Η μονομαχία του Παλάσιος με τον Αναγνωστόπουλο

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Ντάριο Καναντζίγια.

41'

Ψηλά άουτ το φάουλ του Μλαντένοβιτς

Το πιο ενθαρρυντικό από το γκολ του Παλάσιος, είναι πως ο Ιωαννίδης αρχίζει πάλι να θυμίζει το τανκ που βλέπαμε πριν τον τραυματισμό του!

41'

Τρομερή ενέργεια του Ιωαννίδη, πήρε φάουλ σε καλό σημείο.

Έλυσε τον γόρδιο δεσμό ο ΠΑΟ

Ελέγχθηκε η φάση, μέτρησε το γκολ

Σκόρερ ο Παλάσιος με δεξί διαγώνιο σουτ από την ασίστ του Ιωαννίδη

37'

Ο Φώτης Ιωαννίδης έδωσε την ασίστ για το γκολ.

37'

ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σεμπαστάν Παλάσιος βρίσκει το στόχο!

Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ της Κηφισιάς

Ο Αναγνωστόπουλος βγαίνει και δεν βρίσκει η μπάλα. Ανατρέπει τον Παλάσιος, τον οποίο αν δεν έριχνε θα έβγαινε με κενή εστία. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιτρέπουν ο Ευαγγέλου και ο Σιδηρόπουλος αυτή την παράβαση.

36'

Ευκαιρία για την Κηφισιά. Γύρισμα του Ματέους Σάντος από αριστερά, σουτ του Οζέγκοβιτς κόντραρε στον Αράο κι έφυγε κόρνερ

33'

Σύγκρουση Παλάσιος, Αναγνωστόπουλου στο όριο της μεγάλης περιοχής, έχουν τραυματιστεί και οι δύο

Κάθετη του Κώτσιρα, αστόχησε απελπιστικά ο Ιωαννίδης

Θυμίζουμε ότι στο 16' μπήκε ο Βαφέας αντί του Τσάπαν

Νέο πρόβλημα στην Κηφισιά, στο έδαφος και ο Τσανάτζια

Σχεδόν μισή ώρα αγώνα, ούτε μία ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Πρόβλημα αυτό.

Η απειλή του Ιωαννίδη στο 15'

Ο Παναθηναϊκός θα χρειαστεί περισσότερα στην ανάπτυξη από τους Ρούμπεν και Αράο, αφού οι μεσοεπιθετικοί και οι πλάγιοι μπακ δεν έχουν χώρους και δεν συνδυάζονται γρήγορα.

Ο Παναθηναϊκός δεν έχει μεγάλη ένταση στο παιχνίδι του

22'

Φάουλ του Μπακασέτα κόντραρε στο τείχος και μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος. Ο Έλληνας διεθνής επιχείρησε έξυπνα να το κάνει κάτω από το τείχος, αλλά η μπάλα βρήκε σε πόδι και δεν ξεγέλασε τον γκολκίπερ της Κηφισιάς

Χειραψία πριν το ματς είχαν Τερίμ και Λέτο

18'

Αστόχησε σε προβολή ο Σένκεφελντ, αλλά ήταν οφσάιντ

16'

Αλλαγή

Ο Λούκα Τσάπαν βγαίνει αλλαγή, στη θέση του περνάει ο Νίκος Βαφέας.

16'

Αναγκαστική αλλαγή η Κηφισιά. Ο Τσάπαν εκτός, μέσα ο Βαφέας

16'

Σουτ του Παλάσιος ήταν άστοχο

Δεν έχουν ταχύτητα στην κυκλοφορία της μπάλας μέχρι στιγμής οι παίκτες του Παναθηναϊκού και δίνουν χρόνο στους φιλοξενούμενους να οργανώνονται, ακόμα και όταν η ανάπτυξη αλλάζει πλευρά.

15'

Ο Ιωαννίδης προσπάθησε να «τσιμπήσει» τη μπάλα, αλλά τον έκοψε ο Αναγνωστόπουλος

Ο Τερίμ επέλεξε να μην ξεκουράσει τους Αράο και Κώτσιρα και τους χρησιμοποιεί από την αρχή. Ίσως για να μην διευρύνει πολύ το ροτέισον, αφού πλέον τα περιθώρια στενέυουν.

6'

Σουτ του Κλωναρίδη μπλόκαρε ο Λοντίγκιν

5'

Σουτ του Λημνιού έφυγε άουτ

Τη φανέλα του Λημνιού ζήτησε νεαρός οπαδός

Ο Παλάσιος από δεξιά γύρισε, αλλά υπήρχε πολυκοσμία και κόπηκε η μπάλα

2'

Κόρνερ για τον ΠΑΟ

0'

Ο διαιτητής άρχισε το παιχνίδι

Να θυμίσουμε τις ενδεκάδες

Παναθηναϊκός (Φατίχ Τερίμ): Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Αράο, Βαγιαννίδης, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Κώτσιρας, Μπακασέτας, Παλάσιος, Λημνιός, Ιωαννίδης.

Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Μποτία, Τεϊσέιρα, Μιλίτσεβιτς, Τσάπαν, Τσανάντιγια, Πρίτσας, Μενέντες, Κλωναρίδης, Οζέγκοβιτς, Ματέους Σάντος.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό βρίσκονται οι: Ντραγκόφσκι, Ζέκα, Μαντσίνι, Ούγκο, Αϊτόρ, Φικάι, Γερεμέγεφ, Βιλένα, Ακαϊντίν.

Στον πάγκο για την Κηφισιά είναι οι: Νικοπολίδης, Βαφέας, Τετέι, Νίνης, Παρράς, Μπιφουμά, Γιόβαντσιτς, Κωνσταντακόπουλος, Σμπώκος.

Καλησπέρα από τη Λεωφόρο. Χρειάστηκε να έρθει ένας Τούρκος, για να δούμε μία εντεκάδα με έντονο ελληνικό στοιχείο. Πρώτη φορά φέτος... 5,5 Έλληνες! Μπακασέτας, Κώτσιρας, Λημνιός, Βαγιαννίδης, Ιωαννίδης και ο Λοντίγκιν, ο οποίος έχει Ελληνίδα μητέρα.

Σέντρα στο ματς

Ο Παναθηναϊκός και η Κηφισιά δεν έχουν βρεθεί στο παρελθόν ούτε για τον θεσμό του Κυπέλλου Ελλάδος και η νεοφώτιστη ομάδα θα αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία της στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Η τελευταία νεοφώτιστη ομάδα απέναντι στην οποία κατάφερε να κάνει δύο νίκες μέσα στη σεζόν ήταν η Καλλονή, την οποία κέρδισε με 4-0 στο ΟΑΚΑ σε ένα παιχνίδι που ήταν γηπεδούχος η ομάδα της Λέσβου στις 8 Δεκεμβρίου 2013, ενώ στο Β’ Γύρο οι Πράσινοι επικράτησαν με 3-0 σε μια αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε στην αναμέτρηση του Α’ Γύρου της Κηφισιάς στο γήπεδο της Καισαριανής με 1-0 χάρη στο γκολ του Μαντσίνι στο 58ο λεπτό

Οι Πράσινοι, με εκείνη τη νίκη έσπασαν μια κακή παράδοση που είχαν τα τελευταία χρόνια με τις νεοφώτιστες ομάδες στα εκτός έδρας παιχνίδια τους, αφού είχαν μείνει στη λευκή ισοπαλία με το Βόλο στις 8 Δεκεμβρίου 2019. Αμέσως πριν από τον Βόλο είχε αντιμετωπίσει τη Λαμία, με την οποία έμεινε στην ισοπαλία 1-1 στη Φθιώτιδα στο πρώτο τους παιχνίδι στις 21 Οκτωβρίου 2017. Στις εντός έδρας αναμετρήσεις είχε επικρατήσει του Βόλου με 4-1 το 2019-20 και της Λαμίας με 2-0 το 2017-18.

Διαιτητές: Άγγελος Ευαγγέλου, Ιορδάνης Απτόσογλου, Δημήτριος Σαμοϊλης

4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσετσίλας