Ο Πινέδα έπαιξε για ένα ημίχρονο με το Μεξικό στην ήττα από την Ονδούρα (vid)

Πινέδα

© intime

Sportal newsroom 11:04 - 18.11.2023 / Ανανεώθηκε: 20:52 - 27.02.2024

Ο Ορμπελίν Πινέδα της ΑΕΚ αγωνίστηκε 45 λεπτά ως βασικός για το Μεξικό, που ηττήθηκε με 2-0 από την Ονδούρα για το CONCACAF Nations League.

Η Ονδούρα και το Μεξικό κοντραρίστηκαν για τα προημιτελικά του πρωταθλήματος εθνών της CONCACAF με στόχο την πρόκριση μετά από διπλούς αγώνες, που θα τους φέρει στον ημιτελικό της διοργάνωσης και θα τους δώσει κι ένα εισιτήριο για το Copa America του 2024.

Βασικός αγωνίστηκε ο Ορμπελίν Πινέδα με την Εθνική ομάδα του Μεξικού στην ήττα με 2-0 από την Ονδούρα. Ο Λοθάνο Κολόν κι ο Ροτσέζ σημείωσαν τα δύο γκολ των γηπεδούχων.

Ο Μεξικανός μέσος της ΑΕΚ αγωνίστηκε για 45 λεπτά, καθώς αντικαταστάθηκε στην ανάπαυλα με τον με τον Ουριέλ Αντούνα.

Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν ξανά τα ξημερώματα της Τετάρτης (22/11, 04:30) στο Μεξικό.