Ήρθε ισόπαλη και έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις του Europa League η Άιντραχτ κόντρα στη Βέρντερ

©Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images

Δημήτρης Χούπης 23:32 - 05.04.2024

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Φρανκφούρτη ανάμεσα στην Άιντραχτ και τη Βέρντερ Βρέμης, με την πρώτη να χάνει την ευκαιρία να πλησιάσει στις θέσεις που οδηγούν στο Europa League.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στη Φρανκφούρτη. Άιντραχτ και Βέρντερ δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με την πρώτη να χάνει την ευκαιρία να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στο Europa League. Αφού είναι στην 6η θέση με 42 βαθμούς, οκτώ πίσω από τη Λειψία που είναι πέμπτη.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε ρυθμό, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία ευκαιρία. Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή με τον Στάγκε, ο οποίος πήρε μια κάθετη πάσα μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό αφού πήγε πάνω στον Τραπ.

Οργή από τους οπαδούς της Μπάγερν για το χαμένο πρωτάθλημα: «Είσαι υπεύθυνος για το άθλιο ποδόσφαιρό σου, Ούλι!»
BUNDESLIGA

10:11 - 31.03.2024

Στη Μπάγερν δεν είδαν καθόλου ευχάριστα την ήττα από τη Ντόρτμουντ. Το «δώρο» στη Λεβερκούζεν, η δυσαρέσκεια αστέρων των Βαυαρών και ο οργή των οπαδών κατά της διοίκησης.

Στο 42' η ομάδα της Φρανκφούρτης είχε την ευκαιρία της για να ανοίξει το σκορ με τον Μαρμούς, ο οποίος έκανε ένα χαμηλό σουτ αλλά ο Ζέτερερ απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στο δεύτερο μέρος όμως ο ρυθμός ανέβηκε και τα γκολ ήρθαν. Στο 62' ο Μίλος Βελίκοβιτς πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ και έκανε το 1-0 για την ομάδα της Βρέμης. Παρόλα αυτά στο 74ο λεπτό η Βέρντερ έμεινε με δέκα και η Άιντραχτ το εκμεταλλεύτηκε σκοράροντας στο 77' με τον Τούτα.

Στο 87ο λεπτό έμεινε και η ομάδα της Φρανκφούρτης με δέκα, αφού ο σκόρερ, Τούτα δέχτηκε απευθείας κόκκινη κάρτα.