Αναγεννημένη Σεβίλλη, μετά την 3άρα στη Γιουνάιτεντ «πάτησε» και τη Βιγιαρεάλ!

Σεβίλλη - Κάντιθ / Photo by Fran Santiago/Getty Images/Ideal Images

Άγγελος Φραγκισκάτος 00:40 - 24.04.2023 / Ανανεώθηκε: 00:52 - 24.04.2023

Η Σεβίλλη με φόρα από τον θρίαμβο επί της Γιουνάιτεντ στο Europa League, επικράτησε 2-1 της Βιγιαρεάλ με γκολ στις καθυστερήσεις και ξέφυγε ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη.

Έχει πάρει φόρα και δεν βλέπει κανέναν η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιάνοι λίγες μέρες μετά την εμφατική νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Europa League, επικράτησε 2-1 της Βιγιαρεάλ εντός έδρας με γκολ στις καθυστερήσεις.

Πλέον, η ομάδα του Μεντιλιμπάρ μετρά πέντε σερί ματς δίχως ήττα και έχει απομακρυνθεί στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού της La Liga, ενώ το «κίτρινο υποβρύχιο» παρέμεινε στην 6η θέση.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με διαγώνιο σουτ του Ράφα Μιρ στο 34ο λεπτό, όμως ο Πάου Τόρες έφερε το ματς στα ίσια στο 55'. Εκεί που όλα έδειχναν πως δεν θα υπάρχει νικητής στο παιχνίδι, ο Εν Νεσίρι με μια κεφαλιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Νωρίτερα, η Μαγιόρκα έφτασε στη δεύτερη διαδοχική της νίκη, επικρατώντας 3-1 της Χετάφε εντός έδρας με ανατροπή.