Το έπος της Μπάτσκα Τόπολα: «Διέλυσε» την Παρτιζάν στο Βελιγράδι με... τεσσάρα

Τζιοβάνι Ζάκαρη 23:21 - 25.11.2023

Μία ασύλληπτη νίκη πήρε η Μπάτσκα Τόπολα, αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, η οποία και επικράτησε της Παρτιζάν με 4-0 στο Βελιγράδι.

Πάρτι δίχως σταματημό έκανε η Μπάτσκα Τόπολα στο Βελιγράδι, εκεί όπου και επικράτησε της Παρτιζάν με 4-0. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού δεν λυπήθηκε την πρωτοπόρο του Σερβικού πρωταθλήματος και πήρε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, πριν τη Γουέστ Χαμ

Την αρχή έκανε ο Αλεκσάνταρ Τσίρκοβιτς στο 3ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ. Ακολούθησε ο Νεμάνια Στόιτς στο 11ο λεπτό και αργότερα ο Μίλαν Ράντιν (33'), με τους φιλοξενούμενους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-3. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ούρος Μιλοβάνοβιτς στο 49ο λεπτό.

Πλέον, η διαφορά της Παρτιζάν από τον Ερυθρό Αστέρα μειώθηκε στους τρεις βαθμοί, ενώ η Μπάτσκα είναι στην τρίτη θέση έντεκα πόντους μακριά από την κορυφή.

Η ενδεκάδα της Μπάτσκα Τόπολα: Ίλιτς, Κρίστιτς, Στόιτς, Κάλουσιτς, Τσβέτκοβιτς, Πέτροβιτς, Ραντίν, Τζάκοβατς, Μιλοσάβλιεβιτς, Τσίρκοβιτς, Μιλοβάνοβιτς