ΑΝΕΛΕΗΤΟ ξύλο στη Βραζιλία - Απίστευτες μάχες σώμα με σώμα, μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο έφιπποι αστυνομικοί! (vids)

Γιώργος Σακελλαρίου 23:53 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 23:56 - 11.11.2023

Οπαδοί της Κοριτίμπα και της Κρουζέιρο μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και προκάλεσαν τρομερά επεισόδια. Πινακίδες, γροθιές, κλοτσιές και ποδοπατήματα.

Απίστευτα επεισόδια στη Βραζιλία και μάλιστα στη Serie A.

Η προτελευταία Κοριτίμπα, που έχει 33 αγώνες και 26 βαθμούς, υποδέχθηκε την Κρουζέιρο, η οποία είναι στους 37 και στην επικίνδυνη ζώνη.

Οι γηπεδούχοι έπαιζαν το τελευταίο τους χαρτί για παραμονή και ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0. Στο 92’ ο Ρόμπσον έκανε για την Κοριτίμπα το 1-0 κι ενώ ο διαιτητής είχε δώσει έξι λεπτά καθυστερήσεις. Τότε ξεκίνησε το χάος. Οπαδοί των φιλοξενούμενων πήδηξαν τα κάγκελα και εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο. Το ίδιο έκαναν και οι οπαδοί των γηπεδούχων. Στον αγωνιστικό χώρο βρέθηκαν τουλάχιστον 200 άτομα, όπως αναφέρουν τα ΜΜΕ της Βραζιλίας, αλλά και φαίνεται στα βίντεο.

Οι οπαδοί τότε επιδόθηκαν σε μάχες σώμα με σώμα. Έπεσε τρομερό ξύλο, διαφημιστικές πινακίδες προσγειώνονταν στα κεφάλια των αντίπαλων οπαδών, ενώ κάποιοι που έπεσαν κάτω δέχθηκαν ποδοπάτημα και χτυπήματα. Το ματς, όπως ήταν φυσικό διεκόπη.

Για 2-3 λεπτά υπήρξαν άγρια επεισόδια, ενώ οι άνδρες ασφαλείας ήταν στην κυριολεξία θεατές. Οι οπαδοί των δύο ομάδων επέστρεψαν έπειτα από λίγα λεπτά στις κερκίδες κι ενώ έκαναν την εμφάνισή τους έφιπποι αστυνομικοί.

Τρόμος: Οπαδοί του Άρη ενδέχεται να πάνε σε φυλακή που βρίσκονται κι αυτοί του ΠΑΟΚ - Αίτημα αλλαγής σωφρονιστικού καταστήματος