Απαράδεκτος Λένο έσπρωξε ball boy που καθυστερούσε να του δώσει την μπάλα: Απολογήθηκε στο κοινό της Μπόρνμουθ λίγα λεπτά μετά

Δημήτρης Χούπης 09:39 - 27.12.2023

Ο Μπερντ Λένο έγινε έξω φρενών με ένα ball boy που καθυστέρησε να του δώσει την μπάλα με αποτέλεσμα να τον σπρώξει, ωστόσο λίγα λεπτά μετά απολογήθηκε στο κοινό της Μπόρνμουθ.

Η Φούλαμ γνώρισε βαριά ήττα με 3-0 από την Μπόρνμουθ εκτός έδρας και συνεχίζει το αρνητικό σερί για τρίτο σερί παιχνίδι. Αντιθέτως τα «κεράσια» συνεχίζουν τα θετικά αποτελέσματα, αφού στους τελευταίους εφτά αγώνες έχει έξι νίκες και μία ισοπαλία.

Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού η τερματοφύλακας της ομάδας του Λονδίνου, Μπερντ Λένο προχώρησε σε μια αψυχολόγητη μεν αδικαιολόγητη δε κίνηση. Ο Γερμανός γκολκίπερ λίγο πριν το 75ο λεπτό ζήτησε την μπάλα από ένα ball boy, ωστόσο εκείνο άργησε να του τη δώσει και μέσα στα νεύρα του ο πρώην τερματοφύλακας της Άρσεναλ τον έσπρωξε με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μια μικρή ένταση.

Οι παίκτες της Μπόρνμουθ όπως είναι λογικό ζήτησαν τον λόγο από τον Λένο, ενώ ο ίδιος έδωσε τέλος στην όλη υπόθεση ζητώντας συγγνώμη από τον πιτσιρικά, που με τη σειρά του τον αγκάλιασε. Την ίδια ώρα ο Γερμανός απολογήθηκε και προς το κοινό των «κερασιών», οι οποίοι τον χειροκρότησαν για την κίνηση μετάνοιας που έδειξε.

Στα αγωνιστικά η Μπόρνμουθ είδε για ακόμα μια φορά τον Ντόμινικ Σολάνκε να σκοράρει, ενώ τα άλλα δύο τέρματα τα πέτυχαν ο Κλάιφερτ και ο Σινιστέρα. Κάπως έτσι με τους τρεις βαθμούς τα «κεράσια» βρίσκονται στη δέκατη θέση με 25 πόντους, τρεις πάνω από την Τσέλσι,