Γκολ ποίημα από τον Ντιμπάλα στο 89', έκανε το 2-1 κι έστειλε το Ρόμα - Φέγενορντ στην παράταση! (video)

Πάολο Ντιμπάλα

Sportal newsroom 00:08 - 21.04.2023

Ο Ντιμπάλα στο 89' σημείωσε το 2-1 για τη Ρόμα!

Στο 80’ ήρθε η ψυχρολουσία για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο και οι πανηγυρισμοί για τη Φέγενορντ. Ο Σιμάνσκι από δεξιά έβγαλε εξαιρετική σέντρα με το αριστερό και στο ύψος του πέναλτι με κεφαλιά ο αμαρκάριστος Παϊσάο σημείωσε το 1-1 για την ομάδα του Ρότερνταμ κόντρα στη Ρόμα.

Η ισχύς είναι γένους θηλυκού: Πώς η «Σιδηρά Κυρία» του Ολυμπιακού, Λίνα Σουλούκου, έγινε General Manager στη Ρόμα
SERIE A

09:18 - 19.04.2023

Το όνομα Λίνα Σουλούκου έχει αρχίσει τα τελευταία χρόνια να εμφανίζεται ολοένα και πιο δυναμικά στα δρώμενα του ποδοσφαίρου. Από αθλήτρια του βόλεϊ, στην ίδρυση εξειδικευμένου δικηγορικού γραφείου κι από τον Πειραιά στη Ρώμη. Το... άρωμα γυναίκας είναι πιο έντονο από ποτέ!

Ο Μουρίνιο, ωστόσο, στο 73' με το σκορ στο 1-0, είχε ρίξει στη μάχη τον Πάολο Ντιμπάλα για να βρει και δεύτερο γκολ. Έγινε 1-1, αλλά ο Αργεντινός δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Στο 89' με απίθανο κοντρόλ και πιρουέτα στο ύψος της μικρής περιοχής από αριστερά, έκανε το γυριστό σουτ κι έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι για το 2-1! Στις καθυστερήσεις έχασε κι ευκαιρία για το 3-1 και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.