Άνετη η Λειψία πανηγύρισε το τρίποντο κόντρα στη Χοφενχάιμ

© PS Twitter

Τζιοβάνι Ζάκαρη 21:27 - 16.12.2023

Η Λειψία δεν δυσκολεύθηκε ιδιαίτερα κόντρα στη Χοφενχάιμ, της οποίας και επικράτησε με 3-1 στη «Red Bull Arena», για τη 15η αγωνιστική της Βundesliga.

Η Λειψία δεν ζορίστηκε κόντρα στη Χοφενχάιμ και πανηγύρισε τη νίκη με 3-1, υποδεχόμενη την αντίπαλο της στη «Red Bull Arena» για τη 15η αγωνιστική της Bundesliga. Με αυτόν τον τρόπο ισοβάθμησε με τη Μπάγερν Μονάχου στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας όμως δύο παιχνίδια περισσότερα.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά πλούσιο από άποψη ευκαιριών, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή στο παιχνίδι. Το 1-0 ήρθε στο 34ο λεπτό, με τον Κλόστερμαν να παίρνει ένα ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς την ισοφάριση και αυτή έφερε ο Καμπάκ, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-1

Περισσότερα σε λίγο...

Η απίθανη ιστορία του Ναντέρ Ελ Γινταουί: Ο Youtuber με 6 εκατομμύρια followers που έκανε το ντεμπούτο του στη Χέρτα Βερολίνου (vid)
BUNDESLIGA

12:38 - 13.12.2023

Το όνειρό του πραγματικότητα έκανε ο 27χρονος influencer Ναντέρ Ελ Γινταουί, ο οποίος έπαιξε το πρώτο του παιχνίδι με την πρώτη ομάδα της Χέρτα και σκόραρε στη διαδικασία των πέναλτι στη νίκη επί του Αμβούργου στο Κύπελλο Γερμανίας.