Ο Εμπαπέ σημείωσε χατ-τρικ, αλλά ο Λουίς Ενρίκε τον έβγαλε στη σέντρα: «Δεν είμαι ευχαριστημένος και δεν πρόκειται να σας πω το γιατί»

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 23:08 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 23:15 - 11.11.2023

Μετά το... σόου του Εμπαπέ κόντρα στη Ρεμς, ο τεχνικός της Παρί Σεν Ζερμέν Λουίς Ενρίκε, ανέφερε πως δεν είναι ευχαριστημένος από τον Γάλλο σούπερ σταρ.

Μπορεί ο Κιλιάν Εμπαπέ να ήταν καταιγιστικός, ωστόσο αυτό δεν έφτανε για τον Λουίς Ενρίκε!

Στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε ένα εύκολο απόγευμα στην έδρα της Ρεμς, καθώς πήρε τη νίκη χωρίς να αντιμετωπίσει δυσκολίες (0-3). Ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν δίχως αμφιβολία ο Εμπαπέ, ο οποίος σημείωσε ακόμη ένα χατ-τρικ στην καριέρα του.

Μόλις στο 3ο λεπτό, ο Ουσμάν Ντεμπελέ βρήκε ωραία τον Γάλλο σούπερ σταρ στην περιοχή κι αυτός με φανταστικό πλασέ έκανε το 0-1. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Εμπαπέ «χτύπησε» ξανά. Ο 24χρονος επιθετικός υποδέχτηκε την μπάλα έπειτα από πάσα του Σολέρ και διαμόρφωσε μέσα από την περιοχή το 0-2.

Στο 82ο λεπτό, ο Γάλλος αστέρας ολοκλήρωσε το χατ-τρικ, όταν μέσα από την περιοχή πλάσαρε υποδειγματικά για το τελικό 0-3.

Με αυτόν τον τρόπο, ο Εμπαπέ έφτασε τα 13 γκολ σε 11 ματς πρωταθλήματος και τα 29 μέσα στο 2023, τρία λιγότερα από όσα είχε πετύχει στο προηγούμενο ημερολογιακό έτος.

Μετά τη λήξη του ματς ωστόσο, ιδιαίτερη εντύπωση προκάλεσαν οι δηλώσεις του Λουίς Ενρίκε. Ο Ισπανός προπονητής των Παριζιάνων τράβηξε όλα τα βλέμματα πάνω του, καθώς από εκεί που δεν το περίμενε κανείς ανέφερε πως δεν έμεινε ευχαριστημένος από τον Εμπαπέ.

Τερματοφύλακας στη Βραζιλία άφησε επιδεικτικά την μπάλα να μπει γκολ και ο προπονητής του έπιανε την καρδιά του (vid)
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

17:00 - 11.11.2023

Μία περίεργη φάση σημειώθηκε στην αναμέτρηση της Κορίνθιανς με την Ατλέτικο Μινέιρο, για την 33η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βραζιλίας.

«Δεν είμαι πραγματικά χαρούμενος με τον Κιλιάν απόψε. Δεν έχω να πω κάτι για τα γκολ αλλά μπορεί να βοηθήσει την ομάδα περισσότερο με διαφορετικούς τρόπους. Είναι παίκτης παγκόσμιας κλάσης, θέλουμε περισσότερα. Πρώτα, θα μιλήσω μαζί του για αυτό. Δεν πρόκειται να σας πω περί τίνος πρόκειται, είναι ζήτημα ιδιωτικό», δήλωσε μεταξύ άλλων.