Ο Ντιν έσωσε την Άστον Βίλα από τα... νύχια της Λούτον

Πάνος Κορομηλάς 22:16 - 02.03.2024 / Ανανεώθηκε: 23:41 - 02.03.2024

Σκληρό... καρύδι ήταν η Λούτον απέναντι στην Άστον Βίλα, εντούτοις η ομάδα του Έμερι - χάρη στον Ντιν - πανηγύρισε τη νίκη με 3-2, στο ματς της 27ης αγωνιστικής της Premier League.

Σκληρός αντίπαλος αποδείχθηκε για την Άστον Βίλα η Λούτον, όμως ο σύλλογος του Ουνάι Έμερι βρήκε τον τρόπο να πάρει το τρίποντο. Αυτό της το πρόσφερε ο Ντιν, ο οποίος και της χάρισε τη νίκη με 3-2 στο ματς της 27ης αγωνιστικής της Premier League.

O Ουότκινς ήταν εκείνος που έδωσε το προβάδισμα στους «Βίλατζερς», όταν στο 24' με κεφαλιά από κόρνερ έκανε το 0-1. Ο ίδιος στο 38ο λεπτό έκανε το 0-2, όμως χρειάστηκαν δύο λεπτά έως ότου το τέρμα να μετρήσει από το VAR. Κάπως έτσι φάνηκε πως το έργο για τους φιλοξενούμενους θα είναι εύκολο.

Όμως οι γηπεδούχου είχαν την απάντηση. Στο 66' ο Τσονγκ πήρε ένα ριμπάουντ και μείωσε σε 1-2, ενώ ο Μόρις στο 72ο λεπτό έφερε το ματς στα ίσα. Τελικά τη λύση έφερε ο Ντιν, ο οποίος στο 89' σκόραρε το νικηφόρο γκολ του αγώνα.