Η απόλυτη μάχη για τον τίτλο στην Premier League: Αυτό είναι το πρόγραμμα μέχρι το φινάλε
PREMIER LEAGUE

2024-05-05T06:06:51+00:00

Άρσεναλ και Μάντσεστερ Σίτι θα δώσουν μάχη μέχρι τέλους για την κατάκτηση της Premier League, ενώ έντονο ενδιαφέρον υπάρχει και στην «ουρά» της βαθμολογίας. Εκεί όπου Νότιγχαμ, Λούτον και Μπέρνλι θα κάνουν τα πάντα για να παραμείνουν κατηγορία.

«Οδοστρωτήρας» η Μάντσεστερ Σίτι... πάτησε τη Λούτον, πήρε το «δώρο» η Νότιγχαμ Φόρεστ

2024-04-13T15:57:50+00:00

Σε... περίπατο μετέτρεψε το παιχνίδι με τη Λούτον η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επικράτησε με 5-1 στο «Ετιχάντ». Μετά την ήττα της πρώτης, η Νότιγχαμ Φόρεστ βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, μετά το 2-2 κόντρα στη Γουλβς.

Δεν έπεισε αλλά νίκησε και ανέβηκε στην κορυφή η Άρσεναλ - «Λευκή» ισοπαλία στο Λονδίνο ανάμεσα σε Μπρέντφορντ και Μπράιτον

2024-04-03T20:27:12+00:00

Η Άρσεναλ μπορεί να μην έπεισε αλλά νίκησε με 2-0 τη Λούτον και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ισόπαλο 0-0 έληξε το παιχνίδι στο Λονδίνο ανάμεσα στην Μπρέντφορντ και την Μπράιτον, με τις «μέλισσες» να βρίσκονται κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Νέα «βόμβα» στην Premier League: Αφαίρεση 4 βαθμών στην Νότιγχαμ - Πως διαμορφώνεται η βαθμολογία

2024-03-18T14:44:01+00:00

Η Premier League τιμώρησε με αφαίρεση τεσσάρων βαθμών τη Νότιγχαμ Φόρεστ για οικονομικές παραβιάσεις με αποτέλεσμα η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη να πέσει στην 18η θέση και να τη ξεπερνάει η Λούτον. Δείτε πως διαμορφώνεται η βαθμολογία.

«Επτάψυχη» Μπόρνμουθ, έχανε με τρία γκολ στο ημίχρονο και όμως πήρε επίκη νίκη απέναντι στη Λούτον

2024-03-13T21:35:42+00:00

Η Μπόρνμουθ βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο ημίχρονο από τη Λούτον, όμως επέστρεψε από την «κόλαση» και έκανε ολική ανατροπή, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 4-3.