«Ανάσα» για τη Λυών που πανηγύρισε τη νίκη στο... παρά πέντε εναντίον της Μονακό

Τζιοβάνι Ζάκαρη 00:03 - 16.12.2023 / Ανανεώθηκε: 00:03 - 16.12.2023

Ένα σημαντικό τρίποντο πανηγύρισε η Λυών κόντρα στη Μονακό (0-1), το οποίο της πρόσφερε πολύτιμους βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Ligue 1.

Ένα τρίποντο - χρυσάφι πανηγύρισε η Λυών κόντρα στη Μονακό, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη Ligue 1. H oμάδα του Σαγκέ, παρέμεινε στην επικίνδυνη ζώνη, όμως κάθε νίκη τη βοηθά ώστε να βγει από αυτό το αδιέξοδο.

Μόλις στο 13ο λεπτό, η γηπεδούχος έφτασε κοντά στο 1-0, με τον Μπαλογκάν να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι. Ακολούθησε το γκολ του Νουαμά, στο 14', το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι ευκαιρίες συνεχίστηκαν μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, όμως τέρμα δεν ήρθε.

Στο δεύτερο μέρος ο Μοχάμεντ Καμαρά έφερε το δεύτερο δοκάρι για τη Μονακό, μετά το εξαιρετικό σουτ του στο 53'. Τελικά ο σύλλογος που σκόραρε ήταν η Λυών, με τον Άινσλεϊ Μάιτλαντ Νιλς να βρίσκει τον Τζεφίνο και εκείνος να σκοράρει για το 0-1 στο 85'.