Μετά τη νίκη επί της Ρίζεσπορ με 2-0, στην οποία ο Πέλκας πέτυχε το πρώτο γκολ, η Μπασάκσεχιρ έφτιαξε την προτομή του Έλληνα άσου.
Η Μπασάκσεχιρ πανηγύρισε μία πολύ σημαντική επί της Ρίζεσπορ με 2-0 την Κυριακή (22/04) για την 33η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος. Την... υπογραφή του σε αυτό το «τρίποντο» έβαλε ο Δημήτρης Πέλκας, ο οποίος πέτυχε το πρώτο γκολ της ομάδας του.
Αυτό ήταν το δεύτερο διαδοχικό γκολ του Έλληνα άσου στη Super Lig, ο οποίος μετράει συνολικά πέντε τέρματα στο πρωτάθλημα, ενώ έχει μοιράσει και τρεις ασίστ στα τελευταία παιχνίδια. Αριθμοί που έχουν... τρελάνει τους Τούρκους.
![Συνεχίζει ακάθεκτος ο Πέλκας: Τρομερό γκολ κόντρα στη Ρίζεσπορ (vid)](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/21042024/d0e6d32e-5c74-40ee-8ad7-34d12a44c9bc.png?operations=fit(:160))
15:03 - 21.04.2024
Συνεχίζει ακάθεκτος ο Πέλκας: Τρομερό γκολ κόντρα στη Ρίζεσπορ (vid)
Ο Δημήτρης Πέλκας κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την Μπασάκσεχιρ κόντρα στη Ρίζεσπορ, με υπέροχο τρόπο.
Και αυτό φάνηκε χαρακτηριστικά μέσα από την κίνηση που προχώρησε η Μπασάκσεχιρ, η οποία έστησε προτομή του Δημήτρη Πέλκα μέσω του επίσημου λογαριασμού της στα social media, όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω.
Αξίζει να σημειωθεί ότι η Μπασάκσεχιρ βρίσκεται στην 5η θέση με 49 βαθμούς, δηλαδή δύο βαθμούς λιγότερους από την -4η- Μπεσίκτας.