Λειτούργησε σαν πυροσβέστης ο Χάμες σε τσακωμό του Χουάνγκ με τον Ουρίμπε (vid)

©print screen

Sportal newsroom 16:40 - 24.03.2023 / Ανανεώθηκε: 16:40 - 24.03.2023

Ο Χάμες Ροντρίγκες λειτούργησε ως πυροσβέστης σε τσακωμό του συμπαίκτη του στον Ολυμπιακό Ινμπόν Χουάνγκ με τον Ουρίμπε.

Η Κολομβία ήρθε αντιμέτωπη με τη Νότια Κορέα και ο Χάμες Ροντρίγκες με τον συμπαίκτη του στον Ολυμπιακό Χουάνγκ Ινμπόμ για 90 λεπτά ήταν αντίπαλοι. Το σκορ έληξε ισόπαλο 2-2, σε έναν αγώνα που η Κορέα είχε προβάδισμα δύο τερμάτων, αλλά η ομάδα της Λατινικής Αμερικής κατάφερε και ισοφάρισε.

Απίστευτο γκολ του Μπακαμπού με την εθνική του ομάδα - Εκμεταλλεύτηκε την «γκάφα» της χρονιάς (vid)
STOIXIMAN SUPER LEAGUE

16:26 - 24.03.2023

Ο Σεντρίκ Μπακαμπού σκόραρε και εκτός συνόρων, με την φανέλα της εθνικής Κονγκό, πετυχαίνοντας ένα αδιανόητο τέρμα έπειτα από «γκάφα» του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Τα γκολ για τη Νότια Κορέα, στην οποία ο μέσος των «ερυθρολεύκων» ήταν βασικός, τα έβαλε ο Χεούνγκ-Μι Σον. Για την Κολομβία το πρώτο τέρμα το πέτυχε ο Χάμες, ο οποίος έγινε ο δεύτερος σκόρερ όλων των εποχών στην εθνική του ομάδα και το δεύτερο τέρμα το έβαλε ο Καρασκάλ.

Στο 28ο λεπτό του αγώνα όμως τα πνεύματα «άναψαν». Ο μέσος της Κολομβίας, Ουρίμπε έκανε παρατεταμένο φάουλ σε παίκτη της Κορέας, γεγονός που προκάλεσε τον θυμό του Χουάνγκ Ινμπόμ. Ο μέσος του Ολυμπιακού αμέσως έσπρωξε τον Ουρίμπε, ο οποίος ανταπέδωσε. Εκεί εμφανίστηκε ο Χάμες Ροντρίγκες, ο οποίος συγκράτησε τον συμπαίκτη του στην ομάδα του Πειραιά και τον απομάκρυνε στο σημείο.