Ο Γκάγκι «εκτέλεσε» τον Ατρόμητο στις καθυστερήσεις και κλείδωσε τα playoffs για τον Βόλο

Παίκτες Βόλου / © Intime

Τζιοβάνι Ζάκαρη 17:54 - 12.02.2023 / Ανανεώθηκε: 18:08 - 12.02.2023

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Γκάγκι έφερε μαγική νίκη για τον Βόλο, ο οποίος πλέον κλείδωσε τη διαφορά στη βαθμολογία στα playoffs της Super League

Ο Βόλος... εκτέλεσε τον Ατρόμητο λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης στο «Πανθεσσαλικό Στάδιο» και με γκολ του Γκάγκι πήρε τη νίκη με 2-1, στο ματς της 22ης αγωνιστικής της Super League.

Σε ένα ματς με αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με το πολύ όμορφο σουτ του Λούνα, στο 56ο λεπτο. Ο Τζοβάρας έδωσε ελπίδες στην ομάδα του, αφού στο 76ο λεπτό έκανε το 1-1 έπειτα από ριμπάουντ σε απόκρουση του Κλέιμαν.

Από εκείνο το σημείο οι Περιστεριώτες άρχισαν να πιέζουν και μάλιστα θα μπορούσαν να ανατρέψουν το ματς, αν ο Ρομπάιγ δεν είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία λίγο πριν το τέλος. Ρόλο «τιμωρού» σε αυτή την αστοχία έβαλε ο Γκάγκι, ο οποίος στο 90+2 πλάσαρε τον Γιαννιώτη και διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Κάπως έτσι ο Βόλος κλείδωσε τη μάχη των πλέι οφ, αφού εξασφάλισε μία θέση στην εξάδα με αυτή τη νίκη