Το «ασπρόμαυρο» πάρτι για την πρόκριση: Η παρακάμερα του ΠΑΟΚ - Ελσίνκι (vid)

Παίκτες ΠΑΟΚ

© PrtScr

Γιώργος Ραφαήλ Γκόγκος 11:31 - 16.12.2023 / Ανανεώθηκε: 11:32 - 16.12.2023

Δείτε τα όσα κατέγραψε η παρακάμερα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ από τη νίκη κόντρα στην Ελσίνκι.

Ο ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον του κόντρα στην Ελσίνκι, παρότι έμεινε πίσω στο σκορ και πήρε τη νίκη με 4-2. Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου ήταν καταιγιστική ειδικότερα στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να στήσει ένα ατελείωτο πάρτι στην Τούμπα.

Το σύνολο του Ρουμάνου τεχνικού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον 7ο όμιλο του Conference League με τον πιο ιδανικό τρόπο και πλέον στρέφει την προσοχή του στους «16» της διοργάνωσης.

Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ραντούλοβιτς άνοιξε το σκορ για τους Φινλανδούς, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε η «ασπρόμαυρη» αντίδραση. Με σκόρερ τους Οζντόεφ, Κωνσταντέλια, Μουργκ κι ένα αυτογκόλ, το σύνολο του Λουτσέσκου έκανε την ανατροπή, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ της μείωσης στις καθυστερήσεις με το πέναλτι του Χετεμάι για το τελικό 4-2.

Πριν από λίγα λεπτά, η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ δημοσιοποίησε την παρακάμερα της συγκεκριμένης αναμέτρησης στα social media, από την οποία ξεχωρίζει το ατελείωτο πάρτι που στήθηκε με τον κόσμο μετά το τελικό σφύριγμα.