Η Αντονέλα... τρελάθηκε με το «buzzer - beater» του Μέσι (vid)

Λιονέλ Μέσι/©Photo by Lionel Hahn/Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 18:24 - 20.02.2023 / Ανανεώθηκε: 18:27 - 20.02.2023

Ο Λιονέλ Μέσι χάρισε τη νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν στα τελευταία δευτερόλεπτα του ματς με τη Λιλ με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ και η Αντονέλα πανηγύρισε έξαλλα το γκολ του συντρόφου της.

Η Παρί Σεν Ζερμέν βρέθηκε κοντά σε ένα μεγάλο κάζο το απόγευμα της Κυριακής (19/2), αφού είδε τη Λιλ να φέρνει τούμπα το υπέρ της 2-0 μέσα σε ένα 45λεπτο.

Ωστόσο, o λυτρωτής Λιονέλ Μέσι βγήκε μπροστά και χάρισε στους Παριζιάνους το τρίποντο στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης. Και μάλιστα με γκολάρα!

Συγκεκριμένα, ο Αργεντινός σούπερ σταρ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ για το τελικό 4-3 υπέρ της ομάδας του.

Φυσικά, οι οπαδοί της γαλλικής ομάδας πανηγύρισαν έξαλλα το φανταστικό γκολ του «Pulga», ενώ το ίδιο έκανε και η σύντροφος του, Αντονέλα, η οποία είχε δώσει το παρών στις κερκίδες του «Παρκ ντε Πρενς» και ξέσπασε μόλις είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.