Το κλάμα ενός οπαδού της Πόρτο μετά τη νίκη επί της Άρσεναλ

Δημήτρης Χούπης 19:37 - 22.02.2024

Η Πόρτο πήρε μια σημαντική νίκη επί της Άρσεναλ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα με την Άρσεναλ, ένα αποτέλεσμα που έκανε έναν οπαδό των «δράκων» να ξεσπάσει σε κλάματα.

Η Πόρτο χάρη στο γκολ του Γκαλένο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων πήρε μια σημαντική νίκη με 1-0 επί της Άρσεναλ. Κάπως έτσι πήρε προβάδισμα για τη ρεβάνς στο Λονδίνο και την πρόκριση στους «8» του Champions League.

Παράλληλα οι «δράκοι» ανάγκασαν την ομάδα του Μικέλ Αρτέτα στην πρώτη της ήττα ενάμισι μήνα, και την ήττα από τη Λίβερπουλ με 0-2 στο Λονδίνο για το Κύπελλο Αγγλίας.

«Το VAR έκανε τους διαιτητές χειρότερους», έξω φρενών ο Χούμελς για το πέναλτι κόντρα στην Αϊντχόφεν (vids)
CHAMPIONS LEAGUE

09:08 - 21.02.2024

Ο αμυντικός της Μπορούσια Ντόρτμουντ, Ματς Χούμελς έχασε την ψυχραιμία του μετά το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής εναντίον κατά την ισοπαλία στην έδρα της Αϊντχόφεν, στον πρώτο αγώνα των «16» του Champions League.

Στο τέλος του αγώνα οι οπαδοί της πορτογαλικής ομάδας ξέσπασαν σε έξαλλους πανηγυρισμούς, ενώ ένας εξ αυτών δεν άντεξε και έβαλε τα κλάματα. Ο φίλος του που ήταν δίπλα του εκείνη την ώρα τον αγκάλιασε, με τον ίδιο ωστόσο να μην μπορεί να πιστέψει τη νίκη της ομάδας του.