Εντυπωσιακός Σπόραρ: Κέρδισε πέναλτι και έδωσε ασίστ στο πρώτο ημίχρονο για τη Σλοβενία (vid)

©printscreen

Ιάσονας Τσίλης 20:10 - 14.10.2023 / Ανανεώθηκε: 20:12 - 14.10.2023

Ο Άντραζ Σπόραρ έχει συνεισφέρει τα μέγιστα στο προβάδισμα της Σλοβενίας επί της Φινλανδίας, όντας εκείνος ο οποίος κέρδισε το πέναλτι για 1-0 του Σέσκο και δίνοντας στον ίδιο παίκτη ασίστ, για το δεύτερο τέρμα της ομάδας του.

Η Σλοβενία αντιμετωπίζει τη Φινλανδία σε μια πολύ κρίσιμη αναμέτρηση για την πρόκριση στο EURO 2024

Ο Άντραζ Σπόραρ και ο Άνταμ Τσέριν ξεκίνησαν βασικοί. Ο πρώτος μάλιστα, είναι ένας απ' τους δύο μεγάλους πρωταγωνιστές στο πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά, ο Σπόραρ, κέρδισε στο 16' με έξυπνο τρόπο, πέναλτι για την ομάδα του, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σέσκο, ανοίγοντας το σκορ για τους Σλοβένους. Δώδεκα λεπτά αργότερα ο επιθετικός του Παναθηναϊκού έδωσε την ασίστ στον Σέσκο για το δεύτερο γκολ και το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο βιονικός Γκριεζμάν και το εντυπωσιακό σερί συμμετοχών του με την Εθνική Γαλλίας