Τα highlights από την τεσσάρα της Ρόμα επί της Φέγενορντ

Sportal newsroom 01:05 - 21.04.2023 / Ανανεώθηκε: 01:10 - 21.04.2023

Τα γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το 4-1 της Ρόμα κόντρα στη Φέγενορντ.

Η Ρόμα στο καμίνι του «Ολίμπικο» έλιωσε στην παράταση τη Φέγενορντ.

Η ομάδα του Μουρίνιο επικράτησε με 4-1 κι έτσι στην ημιτελική φάση του Europa League θ' αντιμετωπίσει τη Λεβερκούζεν με στόχο τον δεύτερο σερί τελικό.

Η Ρόμα με ήρωα τον Ντιμπάλα έκαψε στο ηφαίστειο του «Ολίμπικο» τη Φέγενορντ και ο Μουρίνιο κυνηγάει τον 30ό τελικό!
EUROPA LEAGUE

00:42 - 21.04.2023

Η Ρόμα με γκολ του Ντιμπάλα στο 89' έστειλε το ματς με τη Φέγενορντ στην παράταση κι εκεί με Ελ Σαράουι, Πελεγκρίνι συνέτριψε τους Ολλανδούς με 4-1 και κυνηγάει τον δεύτερο σερί τελικό και 30ό του Μουρίνιο στα ημιτελικά με τη Λεβερκούζεν!

Ο Σπινατσόλα στο 60' έκανε το 1-0 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα, όπου είχε επικρατήσει η ομάδα του Ρότερνταμ,

Οι Ολλανδοί ισοφάρισαν στο 80' με κεφαλιά του Παϊσάο, αλλά στο 89' ο Ντιμπάλα με ένα απίθανο γκολ πέτυχε το 2-1 κι έστειλε την αναμέτρηση στην παράταση.

Εκεί η Ρόμα δεν είχε διάθεση να οδηγηθεί στα πέναλτι. Στο 101' ο Ελ Σαράουι έγραψε το 3-1 και το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 108' ο Πελεγκρίνι.