Έμειναν... άσφαιρες στο Ολίμπικο οι Τορίνο και Φιορεντίνα

Γιάννης Λιβανός 23:48 - 02.03.2024

Τορίνο και Φιορεντίνα δεν βρήκαν δίχτυα, με την μεταξύ τους αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της Serie A να λήγει με 0-0.

Κίνδυνο να μείνει ακόμα πιο μακριά από την εξάδα διατρέχει η Φιορεντίνα η οποία δεν μπόρεσε να επικρατήσει της Τορίνο στο «Ολίμπικο». Οι δύο ομάδες πήραν από έναν βαθμό στο ματς της 27ης αγωνιστικής της Serie A, μετά το μεταξύ τους 0-0.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με ελάχιστες ευκαιρίες, με τη μεγαλύτερη να είναι το γκολ του Ζαπάτα στο 39ο λεπτό. Το τέρμα του όμως δεν μέτρησε ποτέ, αφού με παρέμβαση του VAR αυτό ακυρώθηκε για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 45+7', η Τορίνο έμεινε με δέκα μετά την αποβολή του Ρίτσι.

Το δεύτερο μέρος είχε ελάχιστες στιγμές και τέρμα δεν σημειώθηκε, με τις δύο ομάδες να μένουν ισόπαλες. Ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμία ομάδα ευχαριστημένη, αφού αμφότερες χρειάζονταν το τρίποντο με φόντο μία καλύτερη θέση.