Νίκησαν και συνεχίζουν να ελπίζουν για την άνοδο τα Χανιά

©intime

Sportal newsroom 16:57 - 28.04.2024 / Ανανεώθηκε: 15:18 - 13.05.2024

Τα Χανιά πήραν τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Καλαμάτα και μείωσαν στους τρεις βαθμούς από την πρώτη Καλλιθέα, η οποία παίζει με τον Ιωνικό στη Νίκαια στη Μ. Δευτέρα.

Συνεχίζουν να ελπίζουν για άνοδο τα Χανιά. Η κρητική πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Καλαμάτα και μείωσε στους τρεις βαθμούς από την πρώτη Καλλιθέα, η οποία παίζει στη Νίκαια με τον Ιωνικό τη Μ. Δευτέρα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό από στημένη φάση. Μετά από κόρνερ ο Κόλα πήρε μια κεφαλιά και ο Λεμονής με δεύτερη κεφαλιά έκανε το 1-0.

Η Νίκη Βόλου κατήγγειλε επίθεση σε συγγενείς ποδοσφαιριστή της μετά τη νίκη της επί της ΑΕΛ
SUPER LEAGUE 2

11:13 - 22.04.2024

Με ανακοίνωσή της η Νίκη Βόλου κατήγγειλε ότι η αρραβωνιαστικιά και η αδερφή του ποδοσφαιριστή της, Δημήτρη Λίταινα, δέχθηκαν επίθεση από περίπου 30 άτομα, μετά το νικητήριο γκολ που σημείωσε ο παίκτης κόντρα στην ΑΕΛ.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά εξασφάλισαν τους τρεις βαθμούς στο 84ο λεπτό μετά από ενέργεια του Μανουσάκη, ο Ελευθεριάδης με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Χανιά: Καλογεράκης, Κατσούρρι (75′ Νίκολιτς), Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Σιλά, Λεμονής, Ντίας, Νίλι (75′ Ελευθεριάδης), Τσέλιος (64′ Μανουσάκης), Κόλα (53′ Μιούλερ), Μάναλης (75′ Βουό).

Καλαμάτα: Κοβάλ, Κάνιας (46′ Ματέους), Κατάλντι (75′ Λόπεζ), Ακόστα (65′ Μπαράλες), Τζανακάκης, Κωνσταντινόπουλος, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Πασάς, Γρίβας (75′ Τάτος), Αρίμπας (83′ Κωτσόπουλος).