On fire ο Τζόλης: Σκόραρε δις στην ανατροπή της Φορτούνα ο Έλληνας επιθετικός

Δημήτρης Χούπης 17:34 - 30.03.2024

Ο Χρήστος Τζόλης συνεχίζει να σκοράρει κατά ριπάς στη Γερμανία βάζοντας ακόμα δύο γκολ στην ανατροπή της Φορτούνα κόντρα στην Καϊζερλσάουτερν.

Ασταμάτητος είναι ο Χρήστος Τζόλης στη Γερμανία. Η Φορτούνα Ντίσελντορφ επικράτησε με 3-1 της Καϊζερσλάουτερν για την 27η αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας και συνεχίζει να βρίσκεται σε τροχιά ανόδου.

Η Καϊζερσλάουτερν λοιπόν μπορεί να μπήκε μπροστά στο στο σκορ με τον Ρίτερ στο 26ο λεπτό, αλλά στη συνέχεια ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ ανέλαβε δράση και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Ντίσελντορφ. Στο 74' ο Τζόλης εξ επαφής έκανε το 1-1, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Άπελκαμπ έκανε το 2-1 για τη Φορτούνα.

Στο 81' ο Έλληνας διεθνής μετά από κάθετη πάσα του Ένγελχαρντ, έκανε ένα εξαιρετικό κοντρόλ πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε το τελικό 3-1. Αυτό ήταν το 17ο γκολ του Χρήστου Τζόλη σε 27 συμμετοχές τη φετινή σεζόν, τέρματα που τον καθιστούν πρώτο σκόρερ της Φορτούνα.