Το απίθανο σουτ του Άντονι αναδείχθηκε γκολ της βδομάδας στο Europa League (vid)

Άντονι

Άντονι/ ©Photo By Alex Livesey/ Getty Images/Ideal Images

Ο Άντονι βρήκε δίχτυα με ένα πανέμορφο σουτ στην νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στην Μπέτις. Το γκολ του Βραζιλιάνου ψηφίστηκε το καλύτερο της εβδομάδας στο Europa League.

Μετά τη «συντριβή» από τη Λίβερπουλ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντέδρασε. Μερικές μέρες μετά το 7-0 στο «Άνφιλντ» η ομάδα του Έρικ Τεν Χαχ επικράτησε της Ρεάλ Μπέτις με 4-1 στο «Όλντ Τράφορντ»  για το πρώτο παιχνίδι της φάσης των «16» του Europa League

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» προηγήθηκαν με τον «συνήθη ύποπτο» Μάρκους Ράσφορντ αλλά ο Αγιόθε Πέρεθ ισοφάρισε για την ισπανική ομάδα και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες (1-1).

Ο Βέχορστ «λύγισε» στο πρώτο του γκολ στο «Ολντ Τράφορντ» μετά την κριτική που δέχθηκε (vids)
EUROPA LEAGUE

11:24 - 10.03.2023

Ο Βουτ Βέχορστ, ο οποίος πριν από μερικές ημέρες δέχθηκε έντονη κριτική από τους οπαδούς της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, λίγο έλειψε να βάλει τα κλάματα, μετά το πρώτο γκολ που σημείωσε στο «Ολντ Τράφορντ».

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μπήκε με φόρα, δείχνοντας ότι θέλει να πάρει το ματς. Με ένα εκπληκτικό σουτ ο Άντονι έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 52ο λεπτό και έδωσε το έναυσμα για μία μεγάλη νίκη και παράλληλα ένα σημαντικό πλεονέκτημα πρόκρισης στην προημιτελική φάση της διοργάνωσης. Το γκολ του Βραζιλιάνου ψηφίστηκε ως το καλύτερο της εβδομάδας στο Europa League

Δείτε το γκολ του Άντονι:

Θυμίζουμε ότι το τελικό σκορ διαμόρφωσαν οι Μπρούνο Φερνάντες και Βέχορστ. Η ρεβάνς των δύο ομάδων έχει οριστεί για την προσεχή Πέμπτη (16/3, 19:45).