Ισοπαλία με τέσσερα γκολ στη Ρόδο ανάμεσα σε Διαγόρα και Ηρακλή - Χωρίς νικητή έληξε και ο αγώνας μεταξύ της Κηφισιάς με τον Ολυμπιακός Β'

Διαγόρας Ρόδου - Ηρακλής

©intime

Sportal newsroom 18:02 - 15.05.2023 / Ανανεώθηκε: 18:10 - 15.05.2023

Ο Ηρακλής μπορεί να βρέθηκε δυο φορές μπροστά στο σκορ, αλλά και στις δύο ο Διαγόρας είχε απάντηση, με το ματς να λήγει 2-2. Ισόπαλο ήταν και το αποτέλεσμα στο «Ζηρίνειο» μεταξύ της Κηφισιάς με τον Ολυμπιακό Β'.

Διαγόρας Ρόδου και Ηρακλής πρόσφεραν ένα εξαιρετικό ματς για την 25η αγωνιστική της Super League 2, με το αποτέλεσμα να λήγει ισόπαλο 2-2.

Το σκορ για την ομάδα της Θεσσαλονίκης το άνοιξε ο Γιουμπιτάνα στο 41ο λεπτό, με τον Μανιά να φέρνει το ματς στα ίσα με πέναλτι στο 65'. Ο Ηρακλής πήρε ξανά το προβάδισμα στο 76' με τον Άλεκσιτς, αλλά η ομάδα της Ρόδου είχε και πάλι απάντηση με τον Μανιά στο 87', ο οποίος σκόραρε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Με αυτή την ισοπαλία ο Ηρακλής βρίσκεται στην πέμπτη θέση με σαράντα βαθμούς, ενώ ο Διαγόρας είναι ένατος με 27.

Νωρίτερα για τον νότιο όμιλο η πρωτοπόρος Κηφισιά ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον Ολυμπιακό Β'. Η ομάδα των βορείων προαστίων παραμένει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 55 πόντους και κρατάει μια διαφορά ασφαλείας πέντε βαθμών από τη δεύτερη Καλλιθέα, έξι αγωνιστικές πριν το τέλος.

Ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε με ανατροπή της Παναχαϊκής με 2-1. Ο Γιαρέα άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Πάτρας στο 37', αλλά με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΙ πήρε το παιχνίδι. Αρχικά ο Κατάλντι στο 48' ισοφάρισε και ο Βούο στο 70ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Με αυτή τη νίκη η κρητική ομάδα ανέβηκε στην τέταρτη θέση με 41 βαθμούς, ενώ η Παναχαϊκή είναι όγδοη με 36.