Δύο στα δύο ο Ολυμπιακός, 32-14 τον ΓΑΣ Κιλκίς

Πηνελόπη Παπαδήμου 16:18 - 29.09.2023 / Ανανεώθηκε: 16:29 - 29.09.2023

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 32-14 του ΓΑΣ Κιλκίς για τη δεύτερη αγωνιστική της Handball premier.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Handball premier. Η ομάδα του Πειραιά επιβλήθηκε με του ΓΑΣ Κιλκίς και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός, που πριν λίγες ημέρες κατέκτησε το Σούπερ Καπ κόντρα στην ΑΕΚ, είναι στην κορυφή της βαθμολογίας. Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα του Νίκου Γραμματικού κοντράρεται με την Ένωση στο ΟΑΚΑ στο πρώτο μεγάλο ντέρμπι του πρωταθλήματος.

Θυμίζουμε ότι η ΑΕΚ θα έχει στον πάγκο της νέο προπονητή τον Ντράγκαν Τζούκιτς. Ο Σέρβος αντικατέστησε τον Αλέξη Αλβανό που αποχώρησε μετά την ήττα στο Σούπερ Καπ.

Ο αγώνας του Ολυμπιακού κόντρα στο Κιλκίς δεν αντέχει σε κριτική. Η ομάδα του Πειραιά πήρε τα ηνία (5-1) από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο double score (12-6) στο 24' και ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο στο 15-8.

Η διαφορά άνοιξε ακόμη περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός προσπέρασε με δέκα τέρματα (21-11) στο 42ο λεπτό φτάνοντας στο 32-12 λίγο πριν την τελική ευθεία του ματς.