Ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ το έβλεπε... βαρέλι στα πρώτα λεπτά του ΗΠΑ - Ισπανία (vid)

Ηλίας Λαλιώτης 23:20 - 13.08.2023 / Ανανεώθηκε: 23:40 - 13.08.2023

Ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ ήταν εξαιρετικός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης της Ισπανίας με την Team USA.

Ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ μπήκε... ζεστός στο φιλικό της Ισπανίας!

Ο νέος παίκτης του Παναθηναϊκού ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και στις πρώτες του προσπάθειες βρήκε τον στόχο, έχοντας 7 μαζεμένους πόντους, με τους οποίους μάλιστα έδωσε το προβάδισμα στην Ισπανία με 17-18.

Οι μαζεμένοι πόντοι του Χουάντσο Ερνανγκόμεθ:

Στη συνέχεια ο Χουάντσο Ενρνανγκόμεθ βρήκε ακόμα μια φορά τον στόχο από μακριά, ευστοχώντας σε τρίποντο, με το οποίο έφτασε τους 10 πόντους στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα της Ισπανίας με τις ΗΠΑ

Παρόλα αυτά όμως η Ισπανία δεν μπόρεσε να κρατήσει τον έλεγχο του αγώνα, με τον ημίχρονο να βρίσκει τους Αμερικανούς μπροστά με 55-45.