Ήττα με ανατροπή για την Τράμπζονσπορ - Ασίστ από Μπακασέτα

Χατάισπορ - Τράμπζονσπορ/ Photo by Cem Genco/Anadolu Agency via Getty Images/Ideal Images

Sportal newsroom 17:42 - 28.01.2023

Ο Τάσος Μπακασέτας έκανε τη δουλειά για να ανοίξει το σκορ η Τράμπζονσπορ, όμως εκείνη τελικά ηττήθηκε από τη Χατάισπορ με 2-1.

Συνεχίζει να μην είναι καθόλου σταθερή η Τράμπζονσπορ, η οποία μετά από δύο διαδοχικές νίκες, γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Χατάισπορ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9', όταν ο Τάσος Μπακασέτας «σέρβιρε» στον Μπάρντι κι εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν...

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, στο 47', ο Ελ Κααμπί ισοφάρισε και μετά από τρία λεπτά οι γηπεδούχοι έκαναν την ολική ανατροπή χάρη σε γκολ του Γιλντρίμ.

Έτσι, η Χατάισπορ ξεκόλλησε από την προτελευταία θέση της βαθμολογίας του τουρκικού πρωταθλήματος, ενώ η Τράμπζονσπορ παρέμεινε στην 6η θέση και στο -10 από την πρωτοπόρο Γαλατασαράι.