Ο Τάσος Παπαπέτρου θα διευθύνει τον δεύτερο ημιτελικό Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα σε Άρη και Παναιτωλικό την Τετάρτη (6/3, 19:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
Ο Άρης κι ο Παναιτωλικός διεκδικούν ένα εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Άκη Μάντζιου θα υποδεχθεί τα «καναρίνια» την Τετάρτη (6/3, 19:00) στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στη ρεβάνς του υπέρ της 1-0 στο Αγρίνιο.
Διαιτητής του αγώνα ορίστηκε ο Παπαπέτρου, με βοηθούς τους Απτόσογλου, Πετρόπουλο και 4ο τον Γκάμαρη. Στο VAR είναι ο Ευαγγέλου με βοηθό τον Κόλλια.
![Η ΕΠΟ θα προτείνει τελικό με φιλάθλους και συνεννόηση των φιναλίστ για γήπεδο – Φαβορί το ΟΑΚΑ](https://sportal365images.com/process/smp-images-production/sportal.gr/24022024/39ee5db9-4a8e-4cfd-a1de-bfa55f4ecd47.jpg?operations=fit(:160))
14:20 - 04.03.2024
Η ΕΠΟ θα προτείνει τελικό με φιλάθλους και συνεννόηση των φιναλίστ για γήπεδο – Φαβορί το ΟΑΚΑ
Στη σημερινή Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ ένα από τα θέματα που θα συζητηθούν είναι του γηπέδου στο οποίο θα διεξαχθεί ο τελικός κυπέλλου.
Θυμίζουμε ότι όποια ομάδα καταφέρει να πάρει την πρόκριση θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον Παναθηναϊκό, ο οποίος απέκλεισε τον ΠΑΟΚ. Όπως έχει ξεκαθαρίσει η Ομοσπονδία, ο τελικός της διοργάνωσης θα διεξαχθεί στις 18 Μαΐου 2024.