Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα της Μονπελιέ η Ναντ αλλά παραμένει σε μπελάδες

Δημήτρης Χούπης 00:00 - 27.04.2024 / Ανανεώθηκε: 00:06 - 27.04.2024

Η Ναντ έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην έδρα της Μονπελιέ, αλλά παραμένει κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Μονπελιέ και τη Ναντ για την 31η αγωνιστική της Ligue 1. Στη 12η θέση είναι η Μονπελιέ με 37 βαθμούς, 32 βαθμούς έχει η Ναντ, η οποία βρίσκεται τέσσερις πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Τα πρώτα επτά λεπτά του αγώνα ήταν... φωτιά. Αρχικά στο 3' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ακόρ Άνταμς, αλλά τέσσερα λεπτά η Ναντ ισοφάρισε με τον Αλμπέν.

Τα έβαλε με δημοσιογράφο ο Λουίς Ενρίκε: «Εχετε σπάσει ρεκόρ, ήταν η πρώτη συνέντευξη Τύπου που δεν με ρωτήσατε για τον Εμπαπέ» (vid)
LIGUE 1

15:42 - 23.04.2024

Ενώ η συνέντευξη Τύπου έφτανε στο τέλος της και κανείς δεν είχε ρωτήσει τον Λουίς Ενρίκε για τον Κιλιάν Εμπαπέ, ένας δημοσιογράφος... έσπευσε να το κάνει, προκαλώντας τον εκνευρισμό του Ισπανού τεχνικού της Παρί Σεν Ζερμέν.

Στη συνέχεια το παιχνίδι ήταν πάνω κάτω με τις δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους, αλλά καμία δεν κατάφερε να βάλει το γκολ, με το οποίο θα πήγαινε με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο μέρος όμως δεν ήταν καθόλου καλό, με τις δύο ομάδες να μην μπορούν να πλησιάσουν την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην απειλούν η μία την άλλη.