Ο Μόρις «έσωσε» τον βαθμό για τη Λούτον στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων

©Photo by Richard Sellers/Sportsphoto/Allstar via Getty Images

Δημήτρης Χούπης 23:46 - 12.01.2024

Το γκολ του Μόρις στο 90+3' «έσωσε τον βαθμό για τη Λούτον στο παιχνίδι με την Μπέρνλι που έληξε ισόπαλο 1-1 για την 21η αγωνιστική της Premier League.

Η Μπέρνλι είχε τη νίκη στα χέρια της αλλά το γκολ του Μόρις στο 90+3' έσωσε τον βαθμό για τη Λούτον, σε ένα παιχνίδι που έληξε 1-1 για την 21η αγωνιστική της Premier League

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και δίχως πολλές ευκαιρίες. Στην πρώτη κλασσική ευκαιρία η ομάδα του Βενσάν Κομπανί άνοιξε το σκορ. Στο 36o λεπτό ο Αμντούνι βρέθηκε λίγο πιο μπροστά από το σημείο του πέναλτι και με πλασέ έκανε το 1-0 για τους «κλάρετς». Στη συνέχεια η Λούτον ανέβασε τον ρυθμό της αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει καθόλου την εστία του Τράφορντ και κάπως έτσι η Μπέρνλι μπήκε στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ.

Απίστευτο: Ο οδηγός πούλμαν της Λίβερπουλ τιμωρήθηκε με πρόστιμο επειδή παραβίασε κόκκινο φανάρι κι άργησε η αποστολή να φτάσει στο «Έμιρεϊτς» (vid)
PREMIER LEAGUE

08:59 - 09.01.2024

Η Λίβερπουλ κινδύνευε να καθυστερήσει να φτάσει στο «Έμιρεϊτς» για τον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας με την Άρσεναλ, με αποτέλεσμα το λεωφορείο της ομάδας του συλλόγου να παραβιάσει κόκκινο φανάρι και ο οδηγός να τιμωρηθεί με πρόστιμο.

Το δεύτερο μέρος ήταν ίδιο με το πρώτο. Οι δύο ομάδες δεν είχαν φαντασία, δεν απείλησαν καθόλου με αποτέλεσμα να κάνουν ένα κακό ημίχρονο. Παρόλα αυτά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λούτον ισοφάρισε με τον Μόρις, ο οποίος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τράφορντ.