Οι πανηγυρισμοί στα γκολ και το τραγούδι στο τέλος του αγώνα για την πρόκριση: Η παρακάμερα του ΠΑΟΚ - Αμπερντίν (vid)

©intime

Δημήτρης Χούπης 13:58 - 11.11.2023 / Ανανεώθηκε: 13:59 - 11.11.2023

Ο ΠΑΟΚ έβγαλε την παρακάμερα του αγώνα με την Αμπερντίν, δείχνοντας τις αντιδράσεις του κόσμου και των παικτών κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο ΠΑΟΚ ήρθε ισόπαλος 2-2 με την Αμπερντίν για την τέταρτη αγωνιστική του Conference League. Ωστόσο εξασφάλισε την πρόκριση στη φάση των «32» της διοργάνωσης και θα παίξει σε περίπου είκοσι μέρες την πρωτιά με την Άιντραχτ στη Φρανκφούρτη

Το σκορ για τη σκωτσέζικη ομάδα το άνοιξε ο Ντουκ στο 14ο λεπτό, αλλά εννέα λεπτά μετά ο Τάισον ισοφάρισε για τον «δικέφαλο». Στο 67' ο Σαμάτα έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ στο σκορ, αλλά τρία λεπτά μετά ο ΜακΓκάρθ ισοφάρισε για την Αμπερντίν, η οποία «έκλεψε» τον βαθμό από την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ λοιπόν έβγαλε την παρακάμερα του αγώνα στην οποία φαίνονται οι αντιδράσεις του κόσμου και των παικτών στα γκολ του ΠΑΟΚ. Αλλά και το τραγούδι στο τέλος του παιχνιδιού για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Conference League

ΠΑΟΚ στο Sky Sports: «Είχαμε άψογη συνεργασία με την Αμπερντίν, είμαστε από τη φύση μας ενάντια στον ρατσισμό»
EUROPA LEAGUE

18:46 - 10.11.2023

Ο ΠΑΟΚ με μία τοποθέτηση στο Sky Sports σχολίασε την καταγγελία της Αμπερντίν για ρατσιστική επίθεση σε παίκτη της, λέγοντας πως η ομάδα είναι από τη φύση της ενάντια στον ρατσισμό.