Τέσσερα γκολ σε 13’ στο ΠΑΟΚ – Βέστερλο – Μικρή Τούμπα το γήπεδο (gallery)

Sportal newsroom 17:51 - 16.07.2023 / Ανανεώθηκε: 17:56 - 16.07.2023

Ο ΠΑΟΚ στο 17’ ήταν 2-2 με τη Βέστερλο, δυναμική η παρουσία των οπαδών του.

Ο ΠΑΟΚ δίνει σήμερα το τελευταίο του φιλικό με τη βελγική Βέστερλο και στο 17’ το σκορ ήταν 2-2!

Για την ακρίβεια, τα γκολ μπήκαν από το 5’ έως το 17’! Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 5’ με πλασέ του Νάρεϊ σε σέντρα του Ράφα Σοάρες.

Στη συνέχεια οι Βέλγοι πήραν τον έλεγχο και σε ένα λεπτό πέτυχαν δύο γκολ. Στο 14’ ο Ματσούο έκανε ωραία κίνηση και με αριστερό σουτ εκτός περιοχής εκτέλεσε στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Κοτάρσκι για το 1-1. Στο επόμενο λεπτό ο Κωνσταντέλιας πάτησε τη μπάλα και την έχασε και ο Αμερικανός Γιο με δεξί θαυμάσιο σουτ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό παραθυράκι έκανε το 2-1 για τη Βέστερλο.

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε, ωστόσο, στο 17’ με προβολή του Μπράντον Τόμας, έπειτα από γύρισμα του Νάρεϊ από δεξιά.

Το ντεμπούτο του Καρασκάλ στη θέση του Χάμες, το τακουνάκι και η νίκη εναντίον του Πινέδα και το γκολ κόντρα στον Χουάνγκ! (vids)