Νέα νίκη για την Παρί Σεν Ζερμέν που... ξεφεύγει στη βαθμολογία

Δημήτρης Χούπης 23:57 - 10.02.2024 / Ανανεώθηκε: 23:59 - 10.02.2024

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε με 3-1 της Λιλ για την 21η αγωνιστική και έχει αρχίσει να ξεφεύγει στη βαθμολογία.

Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε ακόμα μία νίκη με 3-1 επί της Λιλ για την 21η αγωνιστική της Ligue 1 και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι σόκαραν τους παίκτες του Λουίς Ενρίκε, αφού μόλις στο 6ο λεπτό ο Γιουσούφ Γιαγιτζί έκανε το 1-0. Ωστόσο η απάντηση της Παρί ήταν άμεση. Στο 10' ο Γκονσάλο Ράμος με ωραίο τελείωμα ισοφάρισε σε 1-1. Ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ.

Ο Αλεξάντρο στο 17ο λεπτό έστειλε καταλάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-1 της Παρί. Ωστόσο στη συνέχεια ο ρυθμός του του αγώνα έπεσε και το ημίχρονο έληξε με τους Παριζιάνους να είναι μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο μέρος η κατάσταση του παιχνιδιού δεν άλλαξε, με τον ρυθμό να είναι χαμηλό και την ομάδα του Ενρίκε να χάνει τη μοναδική σημαντική στιγμή με τον Κόλο Μουανί. Στο 80ο λεπτό η Παρί Σεν Ζερμέν «κλείδωσε» τη νίκη με τον Μπαρκολά που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.