Δίχως νικητή το ματς στο Λονδίνο ανάμεσα σε Γουέστ Χαμ και Μπόρνμουθ

© PrtScr

Στέλιος Βαρδάκης • 23:38 - 01.02.2024 / Ανανεώθηκε: 00:29 - 02.02.2024

Από ένα βαθμό πήραν Γουέστ Χαμ και Μπόρνμουθ για την 22η αγωνιστική της Premier League. Άνοιξε το σκορ ο Σολάνκε(4') για τους φιλοξενούμενους, ισοφάρισε με πέναλτι του Γουόρντ Πράους(31') η Γουέστ Χαμ.

Ισόπαλες 1-1 ήρθαν στο Λονδίνο Γουέστ Χαμ και Μπόρνμουθ στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Μπόρνμουθ μπήκε με το… πόδι στο γκάζι. Αρχικά, ο Ντόμινικ Σολάνκε σκόραρε μόλις στο 3’ αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ μετά από χρήση του VAR. Ο Άγγλος επιθετικός αφού προειδοποίησε, ένα λεπτό αργότερα εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνα και άνοιξε το σκορ δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Γουέστ Χαμ δεν είχε απάντηση στο γκολ των φιλοξενούμενων και 1-0 έμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Το γκολ της ισοφάρισης μπορεί να μην το βρήκαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το βρήκαν στο δεύτερο.

Συγκεκριμένα, στο 61’ μετά από νέα χρήση του VAR στο παιχνίδι ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ των Λονδρέζων, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Γουόρντ Πράους.

Το 1-1 έμεινε ως το τέλος της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό. Στην 6η θέση με 36 βαθμούς η Γουέστ Χαμ, στην 12η με 26 βαθμούς η Μπόρνμουθ.